سه ستاره در آشپزخانه حتی در ورزشگاه آلیانز

خبرنگار: سجاد عبداللهی

از امروز، در استادیوم آلیانز سه ستاره ی دیگر هم وجود خواهند داشت.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – در این حالت، آنها نمادی از اسکودتو نیستند، بلکه یک برتری شناخته شده در جهان است. گروه دا ویتوریو، از اول ژوئیه، مسئولیت خدمات پذیرایی را برای روز مسابقه و رویدادهای تجاری در باشگاه یوونتوس و در باشگاه افسانه ها به عهده گرفته است.

آلبرتو پایرتو، سرپرست استادیوم تاکید می کند: “ما مفتخریم به لطف همکاری با دا ویتوریو، به میهمانان این امکان را بدهیم تا در استادیوم بهترین خدمات را از لحاظ کیترینگ دریافت کنند.” باشگاه حرفه ای یوونتوس و باشگاه افسانه ها ساخته شده بودند تا مزیتی مطلق را ارائه دهند، و خانواده ی سرئا هم همیشه این هدف را دنبال کرده است. با توجه به جزییات، توجه نسبت به مهمانان، میل استمراری به پیشرفت، علیرغم موفقیت های به دست آمده، ارزشی هایی هستند که توسط یوونتوس و دا ویتوریو به اشتراک گذاشته شده اند.

خانواده سرئا اعلام می کند : “برای یوونتوس، مشابه دا ویتوریو، قدرت واقعی همیشه در کار تیمی بوده است. یک تیم با کیفیت و منسجم که دیدگاه هایشان را به اشتراک می گذارند، زمینه ی موفقیت هستند”. “ارزش هایی که به خانواده ی ما روح می دهند در آن بلندآوازه ترین باشگاه کشور کاملا بازتاب شده است. هر دوی ما تلاش می کنیم تا به بهترین شکل به این برتری بیافزاییم. ما بسیار خوشحالیم که این همکاری را آغاز کرده ایم و با پیشنهاد غذایی مان، می خواهیم مزه ی بیشتری به هیجاناتی که مهمانان استادیوم آلیانز تجربه می کنند بیافزاییم.”

دا ویتوریو: یک برند برتری

یک نام، یک ضمانت. یک برند برتری در کیترینگ و مهمان نوازی، با فداکاریشان سه ستاره ی میشلین را در کنار چندین مورد دیگر به عنوان پاداش دریافت کرده اند.

امروز، خانم برونا سرئا و پنج فرزندش شرکت دا ویتوریو را مدیریت می کنند. انریکو و روبرتو هردو سرآشپز هستند، فرانچسکو مسئولیت انبار مشروب و کیترینگ خارجی را دارد، رسلا مسئولیت مهمان نوازی در رستوران و دیمورا را دارد.

رستوران دا ویتوریو برای اولین بار در سال ۱۹۶۶ در مرکز برگامو افتتاح شد، که در سال ۲۰۰۵ به کانتالوپا در بروساپورتو انتقال یافت،

در این مدت، دو ستاره ی میشلین را به دست آوردند، که بعد در سال ۲۰۱۰ سه تا شد. در گذر سال ها آنها همچنین رستوران هایی در خیابان موریتز در شانگهای افتتاح کردند، که در زمان کوتاهی دو یا یک ستاره ی میشلین را با کمال احترام دریافت کرد.

از برگامو تا لوس آنجلس، سرئا پرتاپورتر غذای خوشمزه ی خود را سرتاسر دنیا برده اند. شرکت در رویداد های مشهور ملی و بین المللی، از خدمت در مورد ملاقات ملکه الیزابت دوم در سال ۲۰۰۰، تا شام به افتخار رئیس جمهور سابق ایالات متحده باراک اوباما و تا اتفاق سازمان یافته ی آغاز لوگوی جدید یوونتوس در سال ۲۰۱۷ از اقدامات مهم آنان بوه است.

از زمان آغاز این خدمت، آنها همیشه خود را به دلیل تواناییشان و به لطف امکانات آشپزخانه ای صادراتی با طراحی خاص و با غذاهایی که مستقیما در محل پخته می شوند، متمایز کرده اند.