نگاهی به دربی دلا موله

خبرنگار: الناز لرکی

تقابل رو در رو

یوونتوس تیمی است که تورینو بیشترین باخت را در سری آ مقابل آن داشته است (۷۱) و درمقابل بیشترین گل را دریافت کرده است (۲۲۸). ۳۵ پیروزی برای تورینو و ۴۳ بازی هم با تساوی به پایان رسیده است.

دفاع در ۵ بازی اخیر

یوونتوس در ۵ بازی اخیر در سری آ مقابل تورینو تنها یک گل دریافت کرده است و در ۶ بازی اخیر در دربی دلا موله حداقل یک گل را به ثمر رسانده است.

یکی از ۲۷ تا

یوونتوس تنها یک بازی از ۲۷ تقابل اخیر در برابر تورینو در سری آ را شکست خورده است که به آپریل ۲۰۱۵ باز میگردد که بازی را ۲-۱ واگذار کرد: بیانکونری ۲۰ پیروزی و شش تساوی کسب کرده است.

دربی در خانه

آخرین شکست خانگی یوونتوس در برابر تورینو در سری آ به آپریل ۱۹۹۵ بازمیگردد که در آن بازی ۲-۱ در برابر تورینو شکست خوردند: پس از آن بیانکونری ۹ بار پیروز میدان شده است و در ۴ بازی هم با تورینو به تساوی رسیده است.

قدرتمند در خانه

یوونتوس تیمی است که در این فصل در بازی های خانگی کمترین گل را دریافت کرده است(۱۰ گل).

گل های تورینو

۴ گل از ۸ گل (۵۰%) آخر تورینو در لیگ از توپ های مرده بوده است که به گل تبدیل شده اند و سه تای آن ها از ضربه ی کرنر بدست آمده است.

جوان ترین گل زن دربی

در بازی رفت ماتیاس د لیخت که ۲۰ سال و ۸۲ روز سن دارد به پنجمین گل زنی خارجی جوان یوونتوس تبدیل شد که در دربی موفق به گل زنی می شود، پیش از او بورل، نیکول، منتی و گابتو گل زنی کرده بودند. برای این بازیکن هلندی این اولین گل او در این رقابت ها بود.

بلوتی

آندره آ بلوتی در هر سه بازی اخیری که در سری آ برای تورینو به میدان رفته، موفق به گل زنی شده است: او هرگز نتوانسته است که در چهار بازی پیاپی گل زنی کند، آخرین بازیکن تورینو که توانست در چهار بازی پیاپی گل زنی کند فابیو کوالیارلا در سال ۲۰۱۴ بود.

بونوچی ۴۰۰

اگر لئوناردو بونوچی وارد زمین شود، این ۴۰۰مین حضور وی در پیراهن بیانکونری می باشد.

تقابل ساری و تورینو

تورینو تیمی است که مائوریتزیو ساری در مقابل آن بیشترین پیروزی را بدست آورده است: ۷ پیروزی و ۲ تساوی، و هیچ شکستی مقابل آن تجربه نکرده است.