مصاحبه پس از دربی

خبرنگار: الناز لرکی

جیانلوئیجی بوفون

“صبرکردن برای رسیدن به رکورد مشکلی نبود: من حتی بیشتر از این منتظر مانده ام زیرا این یک لحظه ی ظریف در طول فصل محسوب می شود. تنها تنشی که امروز داشتم مربوط به بازی بود: اهمیت و سهم بازی بیشتر از خواسته ی شخصی من می باشد.

۶۴۷ بازی گذشته چگونه بوده است؟ من رویاهای خوبی داشته ام… انگیزه ی واقعی برای به بازی ادامه دادن این است که من هنوز هم میتوانم در سطح خوبی بازی کنم و اگر شما مشتاق آن هستید پس ادامه دادن به آن کار درستی است. هرچند از آنجایی که من بالای ۴۰سال سن دارم، هرماه به آینده فکر میکنم: درحال حاضر هیچ چیز مرا خوشحال تر از بازی در بازی های خاص نمی کند.

چمپیونز لیگ؟ این چیزی است که در سرم وزوز می کند، این اجتناب ناپذیر است و اغلب نزدیک می شود…”

کریستیانو رونالدو

“ما میدانستیم که این بازی آسان نخواهد بود اما ما شایسته ی پیروزی بودیم، ما خوب بازی کردیم. هدف ما مشخص شده است، میتوانیم به لاتزیو فشار بیاوریم.

گل من؟ من منتظر گل زنی از روی ضربه ی آزاد بودم، من خوشحالم. اما مهم پیروزی است بدون توجه به اینکه چه کسی گل میزند. ما به عنوان یک تیم درحال پیشرفت هستیم و این چیزی است که اهمیت دارد.”

مائوریتزیو ساری

“شاید ما پس از زدن ۲ گل فکر می کردیم که بازی آسان خواهد بود و پنالتی تورینو ما را نگران ساخت بخاطر اینکه آن ها به ما نزدیک شده بودند. ما در نیمه ی حریف کمی در پوشش توپ دچار مشکل شدیم و بین خطوط گیر افتادیم. در یک زمان مشخصی از بازی ما خوب عمل نکردیم سپس در نیمه دوم و خستگی هر دو تیم، کیفیت ما نشان داده شد. درمورد دیبالا هرگز دچار تردید نشده ام، من همیشه به او گفته ام که درمورد چگونه بازی و تمرین کردن او چه فکری میکنم. او باید نزدیک به محوطه و نزدیک به کریستیانو بازی کند، چون این برای هردو بهتر است.

رونالدو؟ در پایان بازی او گفت: “بالاخره”، (اشاره به گل وی از روی ضربه ی آزاد). کوادرادو با تمایل و برنامه ی خود برای بازی در خط دفاعی من را غافلگیر کرد. او همیشه در تمرینات بسیار متمرکز است و با حفظ کیفیت عالی فنی خود به یک مدافع عالی تبدیل شده است”.