تقابل یووه-آتالانتا

خبرنگار: الناز لرکی

هدف آتالانتا برای کلین شیت

یوونتوس تیمی است که آتالانتا بیشترین گل را در طول تاریخ خود از آن دریافت کرده است (۲۱۴ گل).

از خط گل زنی…

با اشاره به بحث گل ها، بیانکونری در ۳۴ بازی پیاپی در سری آ موفق به گل زنی در مقابل آتالانتا شده است. این طولانی ترین رکورد گل زنی یووه در مقابل حریف خود می باشد. آخرین مسابقه ای که یوونتوس در آن نتوانست به آتالانتا گل بزند به ژانویه ۱۹۹۷ باز میگردد که آن بازی ۰-۰ شد و در آن زمان مارچلو لیپی بر روی نیمکت یووه می نشست.

…تا خط شکست نخوردن

یووه در ۳۰ مسابقه در سری آ از آتالانتا شکست نخورده است، ۲۴ مرتبه پیروز میدان بوده است و شش بازی هم با تساوی میان دو تیم به پایان رسیده است. آخرین پیروزی آتالانتا برابر یووه به فوریه ۲۰۰۱ باز می گردد.

بازی های خانگی

در ۵۷ بازی که در تورین برگزار شده است، بیانکونری ۳۸ بار پیروز شده و ۴ پیروزی هم برای آتالانتا بوده است و ۱۵ بازی هم با تساوی به پایان رسیده است.

عملکرد قوی در آلیانز

یوونتوس در ۳۶ بازی در لیگ که در خانه برگزار شده، شکست نخورده است. با توجه به آخرین شکست آن ها مقابل ناپولی در آپریل ۲۰۱۸، لیورپول تنها تیمی است که تعداد بازی های شکست نخورده اش در خانه در ۵ لیگ معتبر اروپایی بیشتر از یووه می باشد (۵۷).

آتالانتا خارج از خانه

در سال ۲۰۲۰، آتلانتا تیمی بوده است که بیشترین گل خارج از خانه در ۵ لیگ معتبر اروپایی را به ثمر رسانده است، به طور میانگین آن ها ۳.۵ گل در هر مسابقه به ثمر رسانده اند، که در مجموع ۲۱ گل در ۶ مسابقه می باشد.

صیقل دادن الماس

پائولو دیبالا سه گل اول خود در سری آ را زمانی که در پالرمو بود، تحت هدایت گاسپرینی به ثمر رساند. در آن زمان دیبالا ۱۷ مرتبه در فصل ۲۰۱۲/۱۳ حضور پیدا کرد.

شروع کار

یووتتوس تیمی است که در ۱۵ دقیقه ی ابتدایی بازی در سری آ، کمترین گل را به ثمر رسانده است و در این زمان تنها یک گل زده است.

اعتماد به نفس رابین

رابین گوسنس در این فصل ۹ بار برای آتلانتا گل زنی کرده است. تنها سرخیو راموس با ۱۰ گل زده، بیشتر از هر مدافع دیگری در ۵ لیگ برتر اروپایی گل زده است.

تقابل دو مربی

مائوریتزیو ساری ۴ پیروزی در ۹ تقابل با گاسپرینی در سری آ بدست آورده است. ۲ بازی را گاسپرینی پیروز میدان بوده و ۳ بازی هم با تساوی به پایان رسیده است.