امتیاز تقسیم شده با آتالانتا

خبرنگار: سجاد عبداللهی

دو پنالتی رونالدو موجب دو بار بازگشت یوونتوس شد و نتیجه ی مساوی ۲-۲ برابر آتالانتا در استادیوم آلیانز را در غروب شنبه حتمی کرد.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – برگامویی ها با گل زاپاتا و سپس با گل مالینووسکی خودشان را جلو انداختن، اما نمایش قاطعانه بیانکونری کسب یک امتیاز را تضمین کرد.

زاپاتا به آتالانتا برتری نیم اولی را هدیه داد

بیانکونری قصد داشت که شکست وسط هفته در برابر میلان را جبران کند، و آنها به بازگشت دلیخت و دیبالا پس از تعلیق در بازی با روسونری خوشامد گفتند. آتالانتا در دقیقه ی شش بازی تهدید را با ارسال توپ خطرناک کاستانه که با سر زاپاتا که از کنار دروازه بیرون رفت آغاز کرد. آتالانتا برتری بازی را در دقیقه شانزدهم وقتی که پاپو گومز و دووان زاپاتا پاس های عالی پی در پی رد و بدل کردند، موجب شد زاپاتا با روحیه ی کلمبیایی خود شوت آتشین خود را از زیر دستان شزنی وارد دروازه کند. بازیکنان میهمان مالکیت توپ را تا پایان نیمه در اختیار خود گرفتند، اما دیبالا سعی کرد که با یک ضربه ی کاد دار گل خورده را برگرداند که با مهار توپ و رفتن آن به کرنر مواجه شد. نیمه ی اول با ارسال توپ خطرناک دیبالا به محوطه ی جریمه، که با ضربه ی سر شیرجه ای رونالدو با فاصله ی زیاد از کنار دروازه به بیرون رفت، به پایان رسید.

رونالدو پشت نقطه ی پنالتی

یوونتوس ۱۰ دقیقه ای حیاتی بعد از استراحت بین دو نیمه را در دست گرفت، وقتی که دی رون با برخورد توپ با دستش موجب پنالتی برای میزبان شد. رونالدو پشت توپ ایستاد و بدون اشتباهی توپ رو شلیک و از دستان گولینی عبور داد. ساری سپس تصمیم گرفت تا در سیستم، با تعویض الکس ساندرو، داگلاس کاستا و ایگواین به جای دنیلو، برناردسکی و دیبالا، تغییراتی ایجاد کند. آتالانتا که پاپو گومز و زاپاتا را بیرون کشیده بود، ۱۵ دقیقه مانده به پایان بازی با تلاش و ضربه ی مالینووسکی که با فاصله به بیرون رفت، دروازه ی یوونتوس را تهدید کرد. بازی با سرعت زیادی ریتم گرفته بود و یوونتوس شانس برتری یافتن را وقتی که گولینی سیو درخشانی در برابر ضربه ی رونالدو داشت را از دست داد. این پرتغالی توپ را با ضربه ی والی به سمت دروازه هدایت کرد، که تلاشش را از بی ثمر گذاشتند.

بازی ۲-۲ به پایان می رسد

برگاماسکی خطر ها را برای یوونتوس بیشتر کرد و بالاخره آنها در دقیقه ۸۰ برتری بازی را در اختیار گرفتند، آن هم زمانی که موریل توپ را برای مالینووسکی ارسال کرد و او هم بدون هیچ مکثی توپ را به سمت دروازه شلیک کرد و شزنی در تیرک نزدیک ناکام ماند. بانوی پیر فشار را برای یک گل دیر وقت زیاد کرد و در نهایت پنالتی دوم هم برای یوونتوس با یک خطای هند دیگر به دست آمد. رونالدو پشت توپ ایستاد و شلیک کوتاهی به سمت گوشه ی پایینی دروازه کرد و با گل او بازی با تساوی دو تیم به پایان رسید.

ترکیب و تعویض های دو تیم

یوونتوس : شزنی، کوادرادو، بونوچی (روگانی ۸۲)، دلیخت، دنیلو (الکس ساندرو ۵۹)، رابیو، بنتانکور، متویدی (رمزی ۸۲)، برناردسکی (داگلاس کاستا ۵۹)، دیبالا (ایگواین ۶۷)، رونالدو

ذخیره ها : بوفون، پینسولیو، کیلینی،  الکس ساندرو، روگانی، پیانیچ، رمزی، موراتوره، داگلاس کاستا، ایگواین، اولیوری

آتالانتا : گولینی، تولوی، پالومینو، جیمستی، هاتبوئر، دی رون، فرئولر، کاستانه، گومز، ایلیچ، دوان زاپاتا

ذخیره ها : روسی، اسپورتیلو، کالدارا، سوتالو، تامز، زایبورا، موریل، مالینوسکی، گوسنس، پاسالیچ، کولی، بلانووا