آمار بازی | یوونتوس – لاتزیو

خبرنگار: سجاد عبداللهی

آمار و فکت های مربوط به بازی با لاتزیو.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – این آمار به شرح زیر می باشد:

بیشترین باخت ها برای لاتزیو

یوونتوس تیمی است که لاتزیو بیشترین بازی­ های لیگ را در مقابلش باخته است (۸۱) – بیانکوچلستی نیز تیمی است که یوونتوس بیشترین گل­ های سری آ را در برابرش به دست آورده است (۲۶۹ گل).

لاتزیو به دنبال دومین برد پشت سر هم

بعد از پیروزی در اولین مسابقه، لاتزیو برای اولین بار از سال ۲۰۰۱، توانست دو پیروزی پشت سر هم را در برابر یوونتوس در سری آ به دست آورد. اگر این موفقیت را به دست بیاورند، برای اولین بار از سال ۴۳/ ۱۹۴۲ ، برندi یک بازی رفت و برگشت در همان فصل در مقابل بیانکونری می­ شوند.

در خانه بیانکونری

یوونتوس ۷۵ بار در سری آ و در خانه در برابر لاتزیو قرار گرفته است که ۴۸ برد خانگی، ۱۸ مساوی و ۹ باخت ثمره این بازی ها می باشد.

دژ مستحکم آلیانز

یوونتوس تنها تیم در بین ۵ تیم صدرنشین لیگ­ های اروپایی­ست که در این فصل و در تمام رقابت­ ها هنوز در خانه مغلوب نشده است: از جمع ۲۲ بازی، ۱۹ برد برای بیانکونری و سه مساوی.

 بیانکوچلستی در راه

لاتزیو تا الان نه بازی خارج از خانه را در این فصل و این لیگ برده است، تنها بیانکونری در سال ۱۸ /۲۰۱۷ بردهای بیشتری را در خارج از خانه (۱۲) در یک فصل در تاریخ سری آ گرفته است.

CR50  

کریستیانو رونالدو می­ تواند بازیکنی شود که ۵۰امین گلش را (۴۹ گل در ۶۰ بازی) در سری آ با کمترین تعداد حضور، در طول دوره سه امتیاز تا پیروزی، به دست آورد. این رکورد با (۵۰ گل در ۶۸ مسابقه) تا به اینجا دست آندری شوچنکو است.

CR50  تعقیب­­ کننده را می­ گیرد

به علاوه، مهاجم پرتغالی می­ تواند اولین بازیکن در تاریخ باشد که حداقل ۵۰ گل در لیگ برتر، لالیگا و سری آ را به ثمر رسانده است. (در این لحظه، او با ۴۹ گل کامل در سری آ ایتالیا در این جایگاه قرار دارد).

مسیر کاپوکانونیره  

چیرو ایموبیله (۲۹ گل) و کریستیانو رونالدو (۲۸) می­ توانند در این فصل و این لیگ از ۳۰ گل فراتر روند: این اتفاق فقط یک بار در تاریخ سری آ به وقوع پیوسته است و آن هم زمانی بود که دو بازیکن بیش از ۳۰ گل در یک تورنومنت در سال ۵۱ /۱۹۵۰ توسط گونار نوردال و ایستوان نیرش به ثمر رساندند.

ساری در مقابل اینزاگی

مائوریتزیو ساری و سیمونه اینزاگی در پنج تقابل در سری آ : سه برد، یک مساوی و یک باخت برای مربی یوونتوس به ثبت رسیده است.