پیروزی در مقابل لاتزیو با دبل رونالدو

خبرنگار: نفیسه نیک بخت

استادیوم الیانز شاهد جهش دوباره یوونتوس با کسب پیروزی ۲-۱ در مقابل لاتزیو بود. رونالدو یک پنالتی را به گل تبدیل کرد و کمی بعد گل دیگری نیز به ثمر رساند تا پیروزی بانوی پیر را تضمین کند.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – پس از ناکامی در به دست آوردن پیروزی در سه بازی اخیر، بیانکونری به دنبال جهش دوباره از طریق پیروزی بر تیم لاتزیویی بودند که به نظر آمادگی و فرم دوران قبل از قرنطینه خود را از دست داده بود. داگلاس کاستا در این بازی توانست صدمین حضور خود در زمین برای یوونتوس را جشن بگیرد. هیگواین نیز که قرار بود از دقیقه اول در ترکیب تیم باشد؛۱۱+ به علت مصدومیت هنگام گرم کردن جای خود را به دیبالا داد.

نیمه اول بدون گل

این بازی یک مسابقه فوتبال با تعداد بالای موقعیت در دقیقه های اول نبود. اما الکس ساندرو در همان دقایق آغازین لاتزیو را با یک ضربه سر که از بالای دروازه عبور کرد مورد تهدید قرار داد. دقیقه های بعدی لاتزیو چندین حمله انجام داد که به ویژه نتیجه تلاش کاتادی بود. پس از آن توپ در اختیار بیانکونری که با حوصله در حال بازی سازی بود قرار گرفت؛ در حالی که لاتزیو شجاعانه دفاع می کرد.

دقیقه ۳۵ رابیوت توانست یک موقعیت جدی ایجاد کند. او پا به توپ به محوطه جریمه وارد شد و ضربه محکم او به سمت دروازه با عکس العمل استراکوشا و بیرون راندن توپ از زمین همراه شد. پس از آن لاتزیو به موقعیتی برای گلزنی توسط ایموبیله دست یافت که بر خلاف تصور همه توپ از بالای دروازه عبور کرد.

دو گل توسط رونالدو

یوونتوس در ثانیه های اول نیمه دوم در آستانه به ثمر رساندن گل اول خود بود؛ اما حرکت دیبالا و ضربه محکم او توسط استراکوشا دفع شد. تلاش رونالدو بلافاصله برای به نتیجه رساندن حرکت دیبالا با مقاومت لازاری روبرو شد. اما همه چیز به سرعت تغییر کرد و یوونتوس با دو گل پیاپی رونالدو در عرض سه دقیقه جریان بازی را به نفع خود تغییر داد. اولین گل رونالدو نتیجه پنالتی ای بود که به علت خطای هند باستوس گرفته شد. دومین گل با تلاش دیبالا شکل گرفت. وقتی که او و رونالدو از تله آفساید فرار کردند و در کنار هم به محوطه جریمه پا گذاشتند. سپس بازیکن آرژانتینی توپ را در اختیار رونالدو قرار داد تا با ضربه ای آرام نتیجه را به ۲-۰ تغییر دهد.

جبران یک گل توسط ایموبیله

پس از گذشت یک ساعت از بازی، رونالدو و دیبالا حمله دیگری با همکاری هم ترتیب دادند که در نتیجه آن ضربه سر رونالدو به تیرک دروازه برخورد کرد. سپس اندرسون با ضربه ای از میانه زمین دروازه یوونتوس را تهدید کرد که به کمک شتزنی با فاصله زیاد به بیرون از دروازه فرستاده شد. پس از آن لاتزیو توانست یک گل را از طریق پنالتی جبران کند. پنالتی که بر اساس تشخیص داور در نتیجه خطای بونوچی بر روی ایموبیله انجام شد، توسط ایموبیله و ۸ دقیقه مانده به پایان بازی تبدیل به گل شد. ساری پس از آن یک تعویض دفاعی در دقایق پایانی انجام داد و روگانی را به جای دیبالا وارد زمین کرد تا از کسب سه امتیاز بازی مطمئن شود. همینگونه شد و نام بانوی پیر به عنوان پیروز این مسابقه به ثبت رسید.

بازیکنان یوونتوس: شتزنی، کوادرادو، دی لیخت، بونوچی، الکس ساندرو، رمزی( ماتوئیدی، دقیقه ۵۷)، بنتاکور، رابیوت، داگلاس کاستا(دنیلو، دقیقه ۵۷)، دیبالا(روگانی، دقیقه ۸۷)، رونالدو

نیمکت ذخیره یوونتوس: بوفون، پینسولیو، دنیلو، روگانی، دمیرال، وزلی، پیانیچ، ماتوئیدی، موراتوره، هیگواین، اولیویری، زانیماکیا

بازیکنان لاتزیو: استراکوشا، باستوس، لوئیز فلیپ، آچربی، لازاری، میلینکویچ-سویچ، کاتالدی، پائولو، دی اندرسون، کایکدو، ایموبیله

نیمکت ذخیره لاتزیو: پروتو، گوئرییری، واورو، ارمینی، ای اندرسون، فالبو، لوکاکو، ادکانی، مورو