آمار و ارقام بازی یوونتوس – سمپدوریا

خبرنگار: سجاد عبداللهی

آمار و فکت های بازی یوونتوس و سمپدوریا

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – این آمار به شرح زیر می باشد:

بازی رو در رو

در ۱۲۳ بازی قبلی که بین یوونتوس و سمپدوریا در سری آ انجام شده است، سفید و مشکی ها با ۶۰ برد داشته اند، در حالی که ۳۷ بازی مساوی شده است.

۴ پیروزی در ۹ فصل

در ۹ فصل اخیر سری آ، سمپدوریا ۴ بار در مقابل یوونتوس پیروز شده است، هیچ تیمی در این بازه لیگ، سفید و مشکی ها را بیشتر از این شکست نداده است ( در این آمار مساوی با ناپولی و رم)

آخرین بازی ها

یوونتوس و سمپدوریا از دسامبر ۲۰۱۴ (۱-۱) دیگر مساوی نداشته اند، از آن زمان به بعد هشت بردب رای یوونتوس و دو برد برای سمپدوریا به ثبت رسیده است.

در آلیانز استادیوم

یوونتوس تمام چهار بازی آخر سری آ خود در خانه را در مقابل سمپدوریا برنده شده است اما از سال ۱۹۶۸ تاکنون تعداد برد های پیاپی در این بازی به عدد پنج نرسیده است.

بارگیری قهرمانی

در صورت پیروزی در برابر سمپدوریا ، یوونتوس برای نهمین فصل متوالی به عنوان قهرمانی ایتالیا خواهد رسید که این خود رکوردی در تاریخ پنج لیگ بزرگ اروپا می باشد.

قوی در خانه

سفید و مشکی ها تنها تیمی است که در تمام مسابقات خانگی فصل جاری در پنج لیگ برتر اروپا بدون شکست مانده است (۲۰ برد و ۳ تساوی). یوونتوس تنها در دو فصل در تاریخ خود بازی های خانگی بیشتری را  بدون اینکه هیچ وقت شکست بخورد به اتمام رسانده است. (۲۷ در ۲۰۱۳/۱۴ و ۲۸ در ۲۰۱۶/۱۷)

تاریخ سازی کیلینی

در صورت موفقیت سفید و مشکی ها در برابر سمپدوریا، جورجیو کیلینی تنها بازیکنی خواهد بود که حداقل یک حضور را در ۹ فصل پایانی سری آ که یوونتوس عنوان قهرمانی را کسب کرده است در کارنامه دارد .سمپدوریا یکی از قربانیان سری آ کیلینی است، چهار گل در ۱۹ بازی .

گابیادینی در برابر یوونتوس

مانولو گابیادینی دو گل در مقابل یوونتوس در سری آ به ثمر رسانده است که هر دو در استادیوم خانگی یووه بوده است. ( ژانویه و دسامبر ۲۰۱۴ با پیراهن سامپدوریا)

ساری در مقابل رانیری

پیروزی ۲-۱ یوونتوس در ماراسی تنها دیدار قبلی بین مائوریتزیو ساری و کلودیو رانیری در سری آ بوده است. این دو مربی همچنین در دربی لندن بین چلسی و فولام در دسامبر ۲۰۱۸ مقابل یکدیگر قرار گرفته اند که سرمربی فعلی یوونتوس آن بازی را با برتری ۲-۰ به اتمام رسانده است.