برای نهمین بار پیاپی، عنوان قهرمانی ایتالیا متعلق به یوونتوس است.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – برای نهمین فصل متوالی، جاده طولانی سری آ با اتصالات و موانع موجود، پایان خود را برای بیانکونری می بیند. فصل فصلی خاص بود که نه تنها به استعداد متکی بود بلکه قدرت، مقاومت و توانایی انطباق با لحظه هایی که همه در حال رشد و تکامل آن ها هستند نیز بسیار موثر بود. به عبارت ساده تر ما قوی تر بودیم.

اعدادی که در پشت نهمین قهرمانی بیانکونری قرار دارد

اولین ساری، یک رکورد متوالی

اولین موضوع سری آ صحبت درباره مربی است که به تازگی اولین اسکودتو را در حرفه خود برنده شده است.

این مائوریتزیو ساری است که نهمین عنوان قهرمانی متوالی را برای یوونتوس به ارمغان آورده و نیز رکورد قهرمانی های متوالی در پنج لیگ معتبر اروپا را برای بیانکونری بدست آوره است و مهمترین آنها این است که این، اعداد چشمگیر به همین جا ختم نمی شوند.

مقابل ساسولو در ۱۵ ژوئیه، یوونتوس ۳۰۰ بازی پیاپی را به عنوان قهرمان ایتالیا جشن گرفت در حالی که مقابل اودینزه به طور تصادفی روز پنجشنبه ما با سپر روی سینه مان از نقطه عطف ۳۰۰۰ روزه عبور کردیم.

علاوه بر این، این فصل برای اولین بار در تاریخ خود یوونتوس در ۱۲ مسابقه متوالی سری آ حداقل دو گل به ثمر رساند

رکورد هایی از CR7

کریستیانو رونالدو در مسیر قهرمانی در لیگ رکورد ها را شکست. CR7 (31 گل در سری آ) بازیکنی است که کمترین تعداد حضور در این بازی ها (۶۱) را در میان کسانی که در دوره سه امتیاز بازی کرده اند (از سال ۱۹۹۴/۹۵) داشت که ۵۰ گل در سری آ را به ثمر رسانده است. کریستیانو رونالدو نیز در راه تاج گذاری لیگ، تلاش فراوانی کرد. همچنین اولین کسی بود که در تاریخ فوتبال ۵۰ گل در سری آ، لالیگا و لیگ برتر به ثمر رساند و سومین بازیکن یوونتوس که به ۳۰ گل در لیگ رسید (برای او، این هشتمین بار در حرفه خود بود) بعد از فلیسس بورل (۳۲ در سال ۱۹۳۳/۳۴) و جان هانسن (۳۰ در ۱۹۵۱/۵۲).

و سپس دیبالا وجود دارد که قسمت اول فصل را با یک گل سرنوشت ساز مقابل اینتر به پایان رساند، در تاریخ ۸ مارس با دیدن او در یک بازی در ۵ بازی متوالی موفق به گلزنی شد.

اگر گل های این دو را باهم جمع کنیم، تاکنون به ۴۲ گل رسیده ایم. در تاریخ یوونتوس تنها موردی که از این بالاتر بود فقط ترکیب چارلز و سیووری با هم بود که در سال ۱۹۵۹/۶۰ (۵۱) گل به ثمر رساندند.

اعدادی که در پشت نهمین قهرمانی بیانکونری قرار دارد

یک داستان … به رنگ سیاه و سفید

این فصل که در آن قهرمانان بیانکونری بار دیگر تاریخ را بازنویسی کردند با یک سرمایه به نام جیانلوئیجی بوفون، نام خود را در کتاب تاریخ سری آ به عنوان بازیکنی با بیشترین حضور در آن حکاکی کرد (۶۴۸).

تاریخ همیشه در این نام ها به سیاه و سفید مرتبط است. در ترکیب فعلی یوونتوس سه بازیکنی هستند که بیشترین اسکودتو را در تاریخ سری آ کسب کرده اند: جیانلوئیجی بوفون (۱۲)، جورجیو کیلینی و لئوناردو بونوچی (هر دو ۹ بار، در حالی که بونوچی با یوونتوس هشت بار برنده شده است). کیلینی همچنین تنها بازیکنی است که در هر ۹ فصل اخیر سری آ که در آن یوونتوس عنوان قهرمانی را کسب کرده حداقل یک مرتبه حضور داشته است.

اعدادی که در پشت نهمین قهرمانی بیانکونری قرار دارد

ارقام قهرمانان ایتالیا

ذکر نام شزنی اجتناب ناپذیر و بسیار سزاوار است. او دروازه بان با بالاترین درصد سیو از دروازه در سری آ (۷۶٪) در میان کسانی است که حداقل ۵ بازی انجام داده اند.

و سپس، یک دور از رکورد های قهرمانان ایتالیا. کریستیانو رونالدو همانطور که قبلاً نیز اشاره شد بازیکنی است که بیشترین گل را در تیم به خود اختصاص داده است، کسی است که بیشترین ضربه را به سمت دروازه شلیک کرده (۱۹۸) و بیشتر از هر کسی در چارچوب (۶) بوده است. لئوناردو بونوچی بیش از هر یک از همبازیان خود (۳۳) بازی کرد، در حالی که رودریگو بنتانکور (۷) بیشترین پاس گل را به ثبت رساند. بونوچی همچنین بازیکنی است که بیشترین دفع توپ را از آن خود کرده است (۲۶) در حالی که ماتیاس دلیخت در اولین فصل هیجان انگیز خود در سیاه و سفید پوش ها، بلاک های دفاعی بیشتری نسبت به همبازیان خود ایجاد کرد(۹۷). و آخرین نفر کوادرادو است، بازیکن یوونتوس که بیشترین خطا را از آن خود کرده است (۷۴)، در نیمه حریف (۱۰۷۷) پاس های بیشتری را به ثمر رسانده و تکل های موفق بیشتری کسب کرده است (۶۷).