یوونتوس قهرمان ایتالیاست

خبرنگار: سجاد عبداللهی

یوونتوس نهمین عنوان قهرمانی سری آ که بی نظیر است رو با شکست دادن ۲-۰ سمپدوریا در غروب یکشنبه در استادیوم آلیانز به دست آورد.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – رونالدو در آخرین لحظات نیمه ی اول گلزنی کرد تا برتری رو به بیانکونری تقدیم کند و بعد هم برناردسکی پیروزی رو به ثتبیت کرد و تیم رانیری بازی را با ۱۰ بازیکن به پایان رساند.

یووه دنیلو و دیبالا را از دست می دهد

۲۰ دقیقه ی ابتدایی بازی موقعیت های زیادی نداشت و تیم میزبان بود که اولین تهدید رو به دروازه ی حریف، زمانی که بونوچی پاس بلندی رو به جلو می فرستد، سپس متوئیدی توپ را به محوطه جریمه برای رونالدو ارسال می کند که او هم با ضربه سر به سمت دروازه هدایت می کند که به دلیل خطا بر روی چابوت این موقعیت از دست می رود. دنیلو بعد از برخورد سر به سر با رامیرز که موجب سرگیجه شد، مجبور شد که در نیم ساعت اول بازی تعویض شود، و این موجب شد که کوادرادو دفاع راست بازی کند و برناردسکی هم به زمین بازی بیاید. سمپدوریا شروع به فشار آوردن کرد و کوالیارلا دو بار به سمت دروازه ضربه زد و تک آن ها را دفع کرد. ۵ دقیقه قبل از پایان نیمه، ساری مجبور شد که دومین تعویض خودش رو با بیرون آوردن دیبالا و به زمین آوردن ایگواین انجام دهد.

رونالدو بن بست را می شکند

رونالدو ضربه ای هوایی رو به سمت دروازه می زند که از بالای دروازه به بیرون می رود. بعد از این موقعیت نوبت به ضربه ی برناردسکی می رسد که این بار با دستان آئودرو توپ مهار می شود. ۶ دقیقه وقت اضافه برای نیمه اول در نظر گرفته می شود و یووه از وقت های اضافه بهره می برد و با برتری به رختکن می رود، آن هم بعد از اینکه رونالدو ارسال پیانیچ رو دریافت و توپ رو به گوشه ی پایینی دروازه شلیک می کند.

برنا اسکودتو را مهر و موم می کند

آغاز نیمه ی دوم با تهدید های دو تیم در دروازه ی یکدیگر همراه شد. رونالدو و ایگواین نتوانستند ضربه ی آزاد پیانیچ رو وارد دروازه کنند در حالی که لریس ارسال رامیرز رو تنها چند اینچ کنار تر از گوشه ی راست بالایی دروازه به بیرون فرستاد. پس از اون شزنی وادار شد که ضربه ی آزاد یوشیدا رو با نوک انگشت مهار کند. در همین حال، آئودرو هم ضربه ی از نزدیک رونالدو رو مشابه کار شزنی دور کرد. یوونتوس نتیجه رو زمانی ۰-۲  کرد و امنیت رو یک قدم جلوتر برد که آئودرو در برابر ضربه ی رونالدو تسلیم نشد اما توپ مهار شده که دور از دست او بود با یورش برناردسکی وارد دروازه شد.

رونالدو پنالتی از دست می دهد

کوالیارلا شانس گلزنی خودش رو از دست داد، زمانی که یک نگاه به ارسال لریس کرد و ضربه اش با مهار شزنی همراه شد. سمپ ۱۰ نفره شد، آن هم به این دلیل که تورزبای که کارت زرد داشت، با خطا بر روی پیانیچ اخراج شد. دلیخت و پیانیچ تعویض و روگانی و بنتانکور جایگزین آنها شدن، در حالی که یوونتوس در دقیقه ۸۸ بعد از خطا بر روی الکس ساندرو در محوطه جریمه یک پنالتی به دست آورد. رونالدو پشت توپ ایستاد، اما بر خلاف معمول نتوانست گلزنی کند و توپ به تیر افقی دروازه برخورد کرد. کار به اینجا ختم نشد و بیانکونری باز نتوانست نتیجه رو ۳-۰ کند، چرا که یوشیدا با دفع توپ دراماتیک ضربه ی بونوچی را از روی خط دروازه دور کرد.

یوونتوس: شزنی، دنیلو (برناردسکی ۲۹‍)، دلیخت (روگانی ۷۸)، بونوچی، الکس ساندرو، رابیو، پیانیچ (بنتانکور ۷۸)، متوئیدی، کوادرادو، دیبالا(ایگواین ۳۹)، رونالدو

تعویضی ها: بوفون، پینسولیو، روگانی، دمیرال، رمزی، بنتانکور، موراتوره، ایگواین، برناردسکی، اولیویری، زانیماکیا

سمپدوریا: آئودرو، تونلی، یوشیدا، چابوت، آوگلو، دپائولی، لینتی، تورزبای، جانکتو، رامیرز، کوالیارلا