کالیاری پیروز نبرد ساردینیا

خبرنگار: سجاد عبداللهی

گل های نیمه اول گاگلیانو و سیمئونه پیروزی ۲-۰ در شامگاه چهارشنبه در استادیوم ساردنا آرنا را برای کالیاری در نبرد با قهرمانان ایتالیا به ارمغان آورد.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس –  قهرمانان ایتالیا پس از تضمین اسکودتو در آخر هفته مقابل سمپدوریا، به دنبال این بودند که در بازی پیش بینی شده فصل، پیروزی دیگری را کسب کنند. با این حال، همه چیز طبق برنامه پیش نرفت…

گاگلیانو و سیمئونه رهبری تیم کالیاری را بر عهده گرفتند

موراتوره اولین تلاش بازی را که با نجات کراگنو همراه بود به ثبت رساند، اما این کالیاری بود که با گذشت هشت دقیقه از بازی گاگلیانو جوان برای این تیم گلزنی کرد. رونالدو تصور می کرد وقتی که به توپ برناردسکی برسد، گل تساوی را ثبت خواهد کرد اما ضربه او آفساید بود. بونوچی دقیقاً پس از گذشت نیم ساعت از بازی با یک سری از حملات و گذر از خط میانی تیم مقابل را مورد تهدید قرار داد. سپس کوادرادو با یک پاس خوب بنتانکور را صاحب موقعیت خوبی کرد اما ضربه وی از درون محوطه جریمه توسط پاهای کراگنو مسدود شد. روسوبلو هنگام ضدحمله به دنبال حرکت تهدیدآمیزی بود وقتی سیمئونه توپ رو مهار کرد و ضربه محکمی رو به توپ وارد و سپس مستقیما به سمت بوفون شوت کرد که توپ وارد دروازه شد.

نبرد دروازه‌بانان

ساردینی ها در نیمه دوم عزم خود را برای ثبت گل سوم نشان دادند و بلافاصله با تلاش پالوشی با هدف قرار دادن تیر دروازه تیم مقابل را تهدید کردند. سپس بوفون با نجات تک دست دروازه و دفع ضربه پالوشی ثابت کرد که چرا هنوز هم در سن ۴۲ سالگی بازی می کند، با وجود آنکه پرچم کمک داور برای آفساید نیز بالا رفته بود. قبل از پرتاب شتابدار فوری رونالدو، کراگنو وقتی که تلاش الکس ساندرو برای دفع توپ با دست بر روی محوطه  جریمه بی نتیجه ماند، دست به کار شد. کراگنو آخرین تلاش بازی را با حرکتی آکروباتیک در مقابل حمله سخت زانیماچیا به نمایش گذاشت. با وجود تلاش یووه برای به ثمر رساندن امتیاز  بازی به نفع روسوبلو پایان یافت.

کالیاری: کراگنو؛ والوکیویز، کپیتلی، کلاوان، فاراگو، روگ، ایونیتا، متیلو، ژائو پدرو، سیمئونه، گاگلیانو

یوونتوس: بوفون، کوادرادو، بونوچی، روگانی، الکس ساندرو، بنتانکور (پیترز ۷۶)، پیانیچ (متویدی ۶۱)، موراتوره (زانیماچیا ۶۱)، برناردسکی، ایگواین (اولیوری ۸۸ )، رونالدو

تعویضی‌ها: شزنی، پینسولیو، دمیرال، کوکولو، وسلی، فرابوتا، متویدی، پیترز، اولیوری، وریونی، زانیماچیا