پیرلو:‌”از بازگشتم هیجان زده ام”

خبرنگار: سجاد عبداللهی

آندره آ پیرلو برای اولین بار به عنوان سرمربی جدید زیر ۲۳ سال یوونتوس در کنفرانس خبری با رسانه ها روبرو شد.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – هافبک پیشین بیانکونری نظر، نحوه ی بازی و چیزی که باعث بازگشت او به دنیای فوتبال می شود را معین کرد: “اول از همه، میخوام از همه تشکر کنم، واقعا هیجان زده ام که به این دنیا باز می گردم و بی صبرانه آماده ی شروع این ماجراجویی جدید هستم.”

سخنان رئیس

“ما مفتخریم که به پیرلو خوش آمد می گوییم و خصوصیاتش رو به عنوان یک مرد باز کشف می کنیم. آندره آ ماجراجوییش را در یک پروژه ای که ما شدیدا به آن مفتخریم شروع می کند. این سفری است که زیر ۲۳ سال ها در دو فصل گذشته هویتی قدرتمند یافته اند. پیرلو در یک محیط به شدت رقابتی سنجیده می شود. آندره آ خوش برگشتی، برای فصل بعدی و آینده ات آرزوی موفقیت می کنم.»

“سال شدیدا سختی بود، به چند دلیل: تیمی که با عبارت هایی از جمله پستی بلندی ها و روابط درون فردی سازمان یافته. ما ۱۳ نفر را در پرسنل فنی مان تغییر دادیم و به پیروزی ادامه دادیم. من باید به پاول، فابیو و فدریکو تبریک بگم. ما هدف بزرگ و جدیدی پیش رویمان داریم و ما متمرکز بر روی لیگ قهرمانان هستیم که با بازی ای بسیار دشوار در برابر لیون آغاز می شود.”

نظرات قهرمانان ایتالیا

پاراتیچی آشکار می کند که چرا پیرلو انتخاب شده بود

“اولین سال یک چالش بود که من هم از همه تشکر می کنم؛ در این فصل ما یک هویت را تقویت کرده ایم. حالا ما پیرلو را انتخاب کرده ایم بخاطر چیزی که او می تواند به بازیکنان منتقل کند.”

چروبینی درباره ی پروژه ی زیر ۲۳ سال صحبت می کند

“در این پروژه هردو حوزه ی ورزشی و تحصیلی وجود دارد. سال ها پیش ما شاهد این بودیم که چندین بازیکن در طول مسیر راهشان را گم می کردند. به لطف زیر ۲۳ سال ما هم به تیم اول و هم به بازار نقل و انتقالات بازیکن دادیم. ما این را محترم می شماریم و جاه طلبی های رقابتی مون را هم پنهان نمی کنیم؛ پیرلو می تواند به ما کمک کند که قدم های بلندتری را بداریم. من از دانش او درباره بازیکنمان و فروتنی ای که هنگام رسیدن به این جایگاه داشت متعجب شدم. او به خوبی شروع کرد.”

پیرلو: “من از تیمم می خواهم که فوتبال خوب و زیبایی را به نمایش بگذارند”

“تمام سرمربی هایی که داشتم به من خیلی اطلاعات دادند اما هر کدامشان شیوه بازی منحصر به فرد داشتند. من از تیمم می خواهم که فوتبال خوب بازی کنند برای اینکه ببریم و کنترل بازی را در دست بگیریم. سیستم بازی چندان مهم نیست، مسئله مهم جایگیری مناسب و پوشش فضاها، سبک بازی و انتقال فلسفه به ذهن بازیکنان و بهره گیری پتانسیل کامل از بازیکنان است.

البته که دوست داشتم در یوونتوس امروز بازی کنم. ساری و سبک فوتبالش را دوست دارم و به نظرم سبک فوتبال او کاملا مناسب ویژگی های من بود.”

نظر و آرزو ها

“من هرگز فکر ورود به مدیریت باشگاه را نکرده بودم. من دوست دارم که داخل زمین بازی باشم من رویا ها دارم و می خواهم به تنهایی به آن ها برسم. من به بچه ها این را که بازی کردن برای یوونتوس چه معنایی دارد و کاری که آنها لازم است بازی به بازی انجام دهند را توضیح خواهم داد.

من از به عهده گرفتن مسئولیت لذت می برم اون به من احساس سرزندگی می دهد. مسیر سرمربیگری گواردیولا و زیدان؟ هر کسی دوست دارد همان مسیری را طی کند که آن ها طی کردند اما لازم است که آن را با کسب تجربه به دست آورد؛ من معتقدم که مسیر درستی را آغاز کرده ام.”

یوونتوس و زیر ۲۳ سال

“من فورا در میان خانواده ی یوونتوس احساس راحتی کردم. حتی در طول سال هایی که دور از باشگاه بودم روابطم را ادامه دادم. برای من عادی بود که در تورین زندگی کنم و احساسی عالی نسبت به بازگشت به اینجا برای کار دارم.

من رشد زیر ۲۳ سال ها را دنبال کردم. آن ها بسیار پیشرفت کرده اند که این به لطف ساری و جلسات تمرینی با تیم اصلی بوده است.”

نسل من

“نسل من؟ اشتیاق فراوانی برای فوتبال بازی کردن وجود داشت؛ خیلی از آن ها سرمربی شدند. ما سخت کوش و باانگیزه هستیم که در شادی و لحظات سخت به مسیرمان ادامه می دهیم. آن اشتیاقی است که باعث میشه پیشرفت کنی.”