یووه ی قهرمان از رم می بازد

خبرنگار: سجاد عبداللهی

یوونتوس فصل سری آ را به عنوان قهرمان به پایان رساند،‌ اما در بازی پایانی لیگ از رم باخت. جایی که جالوروسی پیروزی ۳-۱ در استادیوم آلیانز در غروب شنبه به دست آورد.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – ایگواین گل اول را به ثمر رساند، اما یک گل توسط کالینیچ و دو گل توسط پروتی موجب کسب سه امتیاز بازی برای رم شد.

پیپیتا گل اول رو به ثمر می رساند

با تضمین کردن عنوان اسکودتو با دو بازی تدارکاتی، بیانکونری می توانست از بازی و شب لذت ببرد، جایی که کاپیتان کیلینی می توانست جام اسکودتو را بالای سرش ببرد. یوونتوس فقط پنج دقیقه نیاز داشت که برتری بازی را از آن خود کند، زمانی که ضربه ی کرنر مستقیما در محوطه ی جریمه فرود آمد و رابیو توپ را به سمت تیر پشتی هدایت کرد. ایگواین آماده بود و توپ را به تور دروازه چسباند.

پاسخ رم توسط کالینیچ و پروتی

یک گل کوچک با گرمای طاقت فرسا که تاثیر خود را روی سرعت بازی گذاشته بود همراه شد. به هر حال، رم در دقیقه ۲۳ زمانی که کالینیچ برای دریافت توپ حاضر شد و با ضربه ی سر گل تساوی را به ثمر رساند. فرابوتای جوان بعد از یک دوی سریع ضربه ی زاویه داری زد که از کنار دروازه به بیرون رفت. رم از برتری مالکیت توپ لذت می برد و آن ها یک گل مردود در دقیقه ۳۷ داشتند که تلاش کالافیوری که ضربه ای والی بود درست بعد از اینکه توپ وارد دروازه شد، آفساید اعلام شد. جالوروسی زمانی که آن ها یک پنالتی در دقیقه ی ۴۳ به دلیل خطا بر روی کالافیوری به دست آوردند، برتری بازی را به دست آورد. دیگو پروتی برای زدن ضربه آماده شد و توپ را از زیر دستان شزنی عبور داد تا نتیجه ۲-۱ شود.

پروتی سه امتیاز را برای رم تضمین می کند

دمیرال بازگشتش را درست در برابر تیمی آغاز کرد که در تقابل با آن ها دچار مصدومیت زانو شد. او جایگزین بونوچی شد و در همان حال رمزی هم به جای رابیو وارد زمین شد. درست بعد از این تغییرات رم یک گل دیگر به نام خود ثبت کرد، زمانی که زانیولو به سمت دروازه ی حریف دوید تا پروتی را تغذیه کند، که بعد او هم توپ را وارد دروازه کرد و نتیجه را ۳-۱ کرد. در تلاش برای جبران گل، رمزی با ایگواین همکاری خوبی کرد اما تلاشش به سمت راست بالایی دروازه رفت و بی ثمر ماند. شزنی یک مهار یک دستی عالی انجام داد تا تلاش پروتی را بی ثمر کند و به بیرون بفرستد و در همان حین اولیویری به جای برناردسکی و وریونی به جای ایگواین وارد زمین شدند. در دقایق باقی مانده ی بازی تغییری در نتیجه ایجاد نشد و تیم مهمان پیروزی خارج از خانه به دست آورد.

یوونتوس: شزنی، دنیلو، روگانی، بونوچی (دمیرال ۵۰)،‌ فرابوتا، رابیو (رمزی ۵۰)،‌ موراتوره، متوئیدی، زانیماچیا، ایگواین (وریونی ۷۹)، برناردسکی (اولیویری ۷۲)

تعویضی ها: بوفون، پینسولیو، کیلینی، الکس ساندرو، کوادرادو،‌ دمیرال، وسلی، ‌رمزی، بنتانکور، پیترس، اولیویری، وریونی

رم: فوزاتو، اسمالینگ، ایبانز، فازیو، زاپاکوستا، ویلار، ورتوت، کالافیوری، زانیولو، پروتی، کالینیچ

جهت مشاهده تصاویر بازی کلیک کنید!