موزه ی پر از جام یوونتوس امروز یک اتاق دیگر باید آماده کند. چرا که دو جام جدید اخیرا به این نمایش بزرگ اضافه شده اند:‌ یکی اسکودتوی زنان (جمعه ی قبلی در استادیوم آلیانز به تیم تحویل داده شد) و جام نقره ای مردان که توسط تیم آقای ساری، در روز پایانی فصل سری آ بالا برده شد.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – سرمربی یوونتوس بود که به نمایندگی از تیم، جام را به موزه و رئیس آن، پائولو گاریمبرتی تحویل داد.

از Stron9er تا LEAD3RS …

سرمربی ریتا گوارینو، با کاپیتان سارا گاما و استفانو براگین، سرپرست زنان یوونتوس، جام زنان را برای روز مراسم به موزه ی یوونتوس آوردند.

گفته های برجسته

ساری

“اینجا هستم، در اتاق جام، جایی که میشه هوای تاریخ رو استشمام کرد. این یکی از بزرگترین اتاق های جام در اروپاست. آوردن اسکودتو به اینجا عالیست. فصلی بود که همه چیز در تمام جهان یک جور رخ داد، ۱۲ ماه طول کشید و قهرمانی به لطف کل گروه و کل دست اندر کاران انجام گرفت.”

گاریمبرتی

“اسکودتوی مردان: این فراتر از تصور و سنت بوده است. لیگ تعلیق شد و بعد از سرگیری در زمانی برگزار شد که هیچ وقت فوتبالی در کار نبود، با بازی ای که بایستی زود به زود انجام میشد.این قهرمانی آزمایش تحمل بود با یوونتوسی که قبل از توقف بازی ها خودش رو بالا کشیده بود و بعد از آن هم در صدر ماند.”

اسکودتوی زنان: “ماموریتی پر وظیفه. دختران در این سه سال با سه بار قهرمانی متداول نشان داده اند که تیم بسیار قدرتمندی هستند. این عالیست که می توان دو اسکودتو را در یک اتاق قرار داد، مردان و زنان، آن هم در یک روز.”

گاما

“ما لایق این جام بودیم. ما به کار ادامه دادیم و استقامت به ما پاداش داد، ما همه ی بازی ها را بردیم و فقط دو تا رو مساوی کردیم. خوشحالم که می بینم سطحمون درحال رشد هست.”

گوارینو

“این جام از وقتی که دوست داشتیم آن رو فتح کنیم تا همان آخرین نفسی که در زمین بازی کشیدیم طعم متفاوتی داشته. ما مفتخریم، چرا که ماجراجویی ای بدون واگذاری هیچ چیزی به شانس داشته ایم.”

براگین

“مثل هر سال اومدن به موزه ی یوونتوس برای آوردن جام همیشه حس خوبی دارد. ما داریم راه کوچکی از تاریخ را می نویسیم. انجام کارها با وسواس تفاوت ها رو ایجاد کرد و به دختران این امکان رو داد تا این نتیجه را به دست بیاورند.”