بیانکونر با پیروزی بازگشت

خبرنگار: الناز لرکی

از ورونا، جایی که لیگ اخیر به پایان رسید، تا آغازی فصلی جدید از سری آ برای بانوان یوونتوس.

ریتا گوآرینو، مربی تیم، نمیتوانست فصل ۲۰۲۰/۲۱ را بهتر از این آغاز کند، درحالی که شاگردان وی با دو گل کریستیانا جیرلی و آریانا کاروسو در استادیوم سینرگی توانستند بازی را ۲ – ۰ به نفع خود به پایان برسانند.

به گزارش باشگاه طرفداران رسمی یوونتوس – زننده این دو گل زن، فصل پیش هم در اولین پیروزی تیم موفق به گل زنی شدند، با این تفاوت که فصل پیش در مقابل امپولی در وینونو قرار داشت.

بدون گل در نیمه ی اول

با وجود پایان قاطع برای یووه، تیم در نیمه ی اول در حال تلاش برای گل زنی به ورونا بود. یووه کاملا سلطه ی بازی را در دست داشت و در دقایق ۴ و ۵ شانس گل زنی را پیدا کرد، اما نه گالی و نه جیرلی هیچکدام موفق به گل زنی نشدند. همچنین، لیزا بوآتن با یک ضربه آزاد در دقیقه ی ۱۵ دروازه را تهدید کرد. پیش از پایان نیمه ی اول، یک موقعیت نزدیک به گل دیگر با ضربه ی سر باربارا بونانسه‌آ بدست آمد که منجر به گل نشد.

تصمیم کاروسو و جیرلی

بیانکونر با همان اراده ای که در نیمه ی اول نشان داد وارد زمین شد و طولی نکشید که سرانجام توانست دفاع سرسخت ورونا را درهم شکند. جیرلی با سبک قدیمی خود توانست یوونتوس را صاحب گل کند. و تنها سه دقیقه بعد ترکیب و همکاری عالی جیرلی و بونانسه‌آ سبب شد تا توپ در مسیر کاروسوی چپ پا قرار بگیرد و او به فرانچسکا دورانته در درون دروازه فرصت نداد و گل زنی کرد. در حالی که ده دقیقه به پایان نیمه ی دوم مانده بود و با وجود تسلط بیانکونر بر بازی، ورونا توانست صاحب موقعیت شود. لارا جیولیانی در تلاش بود تا توپ را به بازیکن قرضی تیم یعنی آسیا برگونتزی، برساند و میزبان را صاحب پنالتی کند؛ هرچند روسلا ساردو در زدن ضربه ی بلند شکست خورد. ازآن طرف بونانسه‌آ باز هم صاحب موقعیت شد که ضربه ی آن به تیرک دروازه اصابت کرد. در حالی که بازی آرام شده بود، آلیس برتی ۱۶ ساله جایگزین کاروسو شد، تا اولین حضور خود را در زمین برای یوونتوس تجربه کند.”

نظرات گوآرینو

” مهم این بود که در زمین ورونا و در این لحظه که فصل آغازه شده و ما هنوز شرایطی ۱۰۰% را نداریم، توانستیم در دمای بالای هوا با پیروزی و کسب سه امتیاز زمین را ترک کنیم. من از نتیجه ی بازی و دادن شانس به آلیس برتی برای شروع بازی خود، راضی و خشنود هستم. ما این سه امتیاز را نگه خواهیم داشت و شروع خواهیم کرد تا به بازی بعدی فکر کنیم”.