آندره آ پیرلو برای اولین بار پس از انتصاب به عنوان سرمربی بیانکونری با رسانه‌ها روبرو شد.

به گزارش باشگاه طرفداران رسمی یوونتوس – سرمربی یوونتوس به سوالات خبرنگاران دعوت‌شده در استادیوم آلیانز پاسخ داد و در مورد چندین موضوع از جمله چشم‌انداز فوتبالی خود، بازیکنان بیانکونری و ذهنیت یووه که باید به پیروزی ادامه دهد، به بحث و گفتگو پرداخت.

سبک بازی و ذهنیت

“باید شور و هیجان را با یک فوتبالی پویا و البته مالکانه به تیم بازگردانم. دو نکته را به بچه ها گفتم توپ را در اختیار داشته باشید و اگر از دست دادید باید فورا آن را پس بگیرید.”

“من متقاعد شده‌ام که در زمان مناسب در مکان مناسبی هستم. از نظر فنی می توانیم با ۳ یا ۴ مدافع بازی کنیم. من هیچ مدل ثابتی ندارم. همیشه باید حاضر باشیم که فداکاری و از خودگذشتگی کنیم. وقتی هدفی پیش روی ماست همگی باید باهم به آن برسیم.”

بازیکنان بیانکونری

“آرتور بازیکنی با کیفیت است که می‌تواند بسیاری از پست ها را پوشش دهد و در طول فصل بسیار مفید خواهد بود. پائولو دیبالا بازیکن مهمی است و بخشی از پروژه ما خواهد بود.”

“بازیکنان با کیفیت می‌توانند با هم در هر تیمی بازی کنند. نکته مهم این است که همه فداکاری های لازم را انجام دهند و به تیم فکر کنند.”

نظرات قهرمانان ایتالیا

دنیای یووه

“بلافاصله پس از حضور در اینجا احساس راحتی کردم زیرا با خیلی‌ها ملاقات داشتم که قبلا با آن‌ها کار می‌کردم.”

“باید اشتیاق را روز به روز برگردانیم. باید با بازیکنان صحبت کنیم و با تمرین دادنشان به آن ها نشان دهیم که چه چیزی از آنها می‌خواهیم. هدف یوونتوس همیشه یک چیز است:برنده شدن”

گونزالو ایگواین

“با او صحبت کردم. او فردی است که من بسیار او را تحسین می کنم و نقش مهمی در اینجا ایفا کرده است. او یک بازیکن بزرگ است، اما ما تصمیم گرفته‌ایم که مسیرمان باید از هم جدا شود. این چرخه به پایان رسیده‌ است و ما بعنوان افراد حرفه‌ای به یکدیگر نگاه کردیم و این تصمیم را گرفتیم.”

دستیار پیرلو

“تودور انتخاب من بود. من به یک دستیار با تجربه نیاز داشتم که یک مدافع پیشین و بالاتر از همه چیز شخصیتی قاطع داشته باشد به علاوه وی بازیکن سابق یوونتوس بود بنابراین این بهترین انتخاب بود.”