مارتینا روسوچی پیش از بازی روز شنبه ۲۹ آگوست (۸ شهریور) ساعت ۲۰:۴۵ (به وقت ایتالیا) مقابل امپولی و دومین بازی خود در این فصل سری آ، با اسکای اسپورت به گفت و گو پرداخت.

شماره ۸ بیانکونرو ایده های واضح و روشنی دارد: “امپولی با یک پیروزی ۱۰-۰ مقابل سن مارینو به میدان می آید و پیروزی با همچین اختلافی نمی تواند اتفاقی باشد. این بدان معناست که آنها تیمی با اشتیاق فراوان و دارای بازیکنان جوان شایسته هستند.

به گزارش باشگاه طرفداران رسمی یوونتوس – ما با یک پیروزی ۲-۰ مقابل ورونا به زمین می رویم، اما ما اشتیاق این را داریم که از عملکردی که به نظر من در حد استاندارد های ما نبود دست بکشیم، بنابراین این یک بازی خوب خواهد شد.”

مارتینا در مقابل ورونا به ۵۰مین بازی خود با پیراهن یوونتوس رسید. رابطه ی او با رنگ های سیاه و سفید در تاریخ بانوان یوونتوس دست به دست می شود، او گفت: “تصمیم باشگاه برای حداقل تغییرات ممکن، بدون شک سبب افتخار من میشود چون من از روز اول بخشی از آن گروه تاریخی هستم، بنابراین آنها ارزیابی کرده اند که کار ما خوب است. بدون شک زمان کمتری صرف ادغام کردن و پیدایش بالانس می شود و این به ما اجازه می دهد تا روی جنبه ها و جزئیات متفاوتی تمرکز کنیم که منجر به کمال تیمی میشود که از قبل به بالانس خود رسیده است، اما همیشه باید رشد کند.”

همیشه در حال بهبود و تعقیب اهداف جدید: “اهداف یوونتوس؟ برنده شدن است. در ایتالیا پیروزی در هر سه رقابت (جام) اهمیت دارد و این به من اجازه می دهد تا بگویم که پیروزی هرگز نباید امری مسلم به نظر برسد. گذشته به محض به پایان رسیدن بازی توسط همگان فراموش می شود، درحالی که آینده برای نوشتن است. بدیهی است که ما دوست داریم امسال به روشی دقیق پیروزی شویم. با توجه به فضای اروپا ما میخواهیم که به این رقابت هم برویم. ما موفق به کسب تجربه ی بین المللی هم شده ایم که این به ما آگاهی داد و ما نمیتوانیم صبر کنیم که آنچه را که آموخته ایم، عملی کنیم”.

بازی مقابل امپولی چهره های آشنایی را با ما رو به رو میکند: “از آغاز یووه همیشه به سیستم جوانی و پرورش استعدادهای جوان باور داشته است. دختران جوانی که در ترکیب تیم اول قرار گرفته اند رشد زیادی یافتند و بدون شک آن ها بازیکنان مفیدی برای تیم های دیگر هستند. ما آن ها را می شناسیم و آنها هم ما را می شناسند؛ علاوه بر این اسپونا برای امپولی بازی میکند و ما را می شناسد. قطعا آنها روی ما مطالعه انجام دادند اما ما هم آنها را به خوبی می شناسیم”.