بانوان یوونتوس درحالی به خانه باز می گردند که بازی در وینو پر از پیچیدگی بود. برای شکست دادن امپولی خطرناک، علاوه بر کیفیت معمول، عزمی راسخ و تشنه بودن برای پیروزی، نیاز بود. و البته خونسردی.

درواقع گل پیروزی بخش در زمانهای اضافی توسط جیرلی به ثمر رسانده شد. پس از دبل بونانسه آ و گلی دیگر از جیرلی (بازهم از روی نقطه ی پنالتی) برای بیانکونر، و گلهای آکوتی، پولی و پرانا برای امپولی بازی ۴-۳ به پایان رسید.

برابر در نیمه ی اول

به گزارش باشگاه طرفداران رسمی یوونتوس – نیمه ی اول با نتیجه ی ۱-۱ به پایان رسید، یوونتوس به لطف گل باربارا بونانسه آ در دقیقه ی ۱۳ پیش افتاد. هرچند امپولی نا امید نشد و پیش از پایان نیمه ی اول به گل رسید: لیونا که در سمت راست می درخشید، توپ را به آکوتی رساند و او نتیجه ی بازی را به ۱-۱ تغییر داد. برای یووه ای که بیش از یکبار به زدن گل دوم نزدیک شده بود، این یک شوک بود. در ثانیه های پایانی نیمه ی اول، فدل موفق شد تا شوت زیبای آریانا کاروسو را مهار کند.

خونسردی کریستیانا

یوونتوس در نیمه ی دوم هجومی تر وارد زمین شد و تنها ۷ دقیقه مانع گل زنی امپولی شد. با این وجود زمانی که توسکانی ها فضا پیدا میکردند مالکیت را در دست می گرفتند. ابتدا جولیانی یک سیو خوب داشت سپس نتوانست ضربه ی پولی را از گوشه متوقف کند. در دقیقه ی ۵۲ امپولی با نتیجه  ی ۲-۱ پیش افتاد. بیانکونر عقب نکشید و فورا به دنبال جبران نتیجه بود: در دقیقه ی ۵۴ بونانسه آ با پاس گل استاسکووا نتیجه را مساوی کرد و در دقیقه ی ۵۸ یووه با گل جیرلی از روی نقطه ی پنالتی به گل رسید و بازی ۳-۲ به نفع خود تغییر داد. به نظر می رسید که این پایان کار باشد اما غافلگیری ها تمام نمی شد. در دقیقه ۸۵ یک پنالتی دیگر گرفته شد، این بار برای امپولی: پرانا این پنالتی را از دست نداد. پاسخ دیگری نیاز بود، بار دیگر توسط کریستیانا جیرلی که با گل دقیقه ی ۹۳ از روی نقطه ی پنالتی، ۳ امتیاز را برای بیانکونر بدست آورد.

نظرات پس از بازی

گوارینو: “بازی در مقابل تیمی بود که تا آخرین لحظات شایسته ی تساوی بودند، آن ها سر هر توپ میجنگیدند و سطح خوبی از فوتبال و بازیکنان با اهمیت را نشان دادند. این سه امتیاز بسیار با اهمیت است؛ چون سطح رقابت ها افزایش می یابد و قهرمانی سخت و سخت تر می شود”.

آنالیزهای کریستیانا جیرلی

“این پیروزی نشانگر شخصیت ما بود. قدرت تیمی و عظش پیروزی چیزهایی بودند که تفاوت را امروز رقم زدند. امپولی، درست مانند فصل گدشته، کار ما را سخت کرد. آنها یک تیم سازمان یافته اند اما ما هم بازی خوبی ارائه دادیم. تساوی ۱-۱ احتمالا در بهترین لحظات ما بدست آمد، اما نیمه ی دوم یک بازی کاملا متفاوت بود. این پیروزی در آینده به کمک ما می آید. ما لیگ امسال را رقابتی تر و کسب پیروزی رت سخت تر می بینیم”.

 

برنامه بازی ها

یوونتوس ۴ – ۳ امپولی
مسابقات قهرمانی بانوان سری آ ایتالیا. هفته دوم دور رفت.
زمین تمرین آله و ریکی – وینوو

گلزنان: ۱۳ بونانسه آ (یووه)، ۳۶ آچوتی (امپولی)، ۵۲ پولی (امپولی)، ۵۴ بونانسه آ (یووه), ۵۸ جیرلی پنالتی. (یووه), ۸۵ پرونیا پنالتی. (امپولی), ۹۲ جیرلی پنالتی. (یووه)

 

بانوان یوونتوس: جولیانی، گاما (کاپیتان)، لندروف، بوآتین، سمبرانت، گالی (۴۵ زمانیان)، پدرسن، کاروسو (۸ چرنویا)، استاسکووا (۲۲ روسوچی)، جیرلی، بونانسه آ

نیمکت: باچیک، تاسلی، هایرینن، جوردانو، کارر، برتی

مربی: ریتا گوارینو

 

بانوان امپولی: فدل، دی جولیلمو (کاپیتان)، د ریتا (۱۶ دمپیگ)، گیتراس زوی، بینززی، سینوتی (۴۴ مورائل)، بلوچی (نوئل ۴۸)، آلو، آکوتی، لیونا، پولی

نیمکت: کاپلتی، واریاله، برسسیچ، تونیولو، میوتو، لئونسی

مربی: الساندرو اسپونیا

 

داور: استفانو نیکولینی از برشیا (دستیاران: آگوستینو ایوانو از سستو سن جیووانی ، نیکولو مورونی از ترویلیو)

کارت زرد: ۲۳ بیناتزی (امپولی)، ۴۴ کاروسو (یووه)، ۱۲ فدله (امپولی)، ۳۲ خیابان چرنویا (یووه) ، ۴۲ خیابان دی جولیئلمو (امپولی)، ۴۷ پولی (امپولی)

 

بازی بعدی:

یوونتوس – آکادمی سان مارینو
مسابقات قهرمانی بانوان سری آ ایتالیا. هفته سوم دور رفت
یکشنبه ۶ سپتامبر ۲۰۲۰ ساعت ۵٫۴۵ بعد از ظهر
زمین تمرین آله و ریکی – وینوو