لینا هرتیگ به بیاکونر پیوست

خبرنگار: سجاد عبداللهی

بانوان یوونتوس از پیوستن استعداد بین المللی دیگری در تیم خود استقبال می­ کنند. مهاجم سوئدی لینا هرتیگ متولد ۱۹۹۵، پیراهن شماره­ی ۱۷ یوونتوس را در این فصل به تن خواهد کرد.

به گزارش باشگاه طرفداران رسمی یوونتوس – شروع کار او با باشگاه Avesta AIK بود. او اولین حضور بزرگ خود را در سن ۱۵ سالگی، در سال ۲۰۱۱ با Gustafs GoIF در لیگ دسته سوم سوئد تجربه کرد و ۱۴ گل در ۲۰ بازی به ثمر رساند و به صعود تیمش در  دامالسنوسکان (معادل سری آ در سوئد) کمک کرد. او تا سال ۲۰۱۶ پیراهن زرد و مشکی را بر تن داشت و ماجراجویی خود را با Linkopings در سال ۲۰۱۷ آغاز کرد و در همان سال با آن تیم قهرمان شد. اکنون او با یوونتوس، اولین ماجراجویی خود را در خارج از کشور آغاز می­ کند.

هرتیگ در تیم ملی سوئد نیز موفق بوده است. در سال ۲۰۱۲ و در سن ۱۶ سالگی با تیم زیر ۱۹ سال سوئد در ترکیه قهرمان اروپا شد. این مهاجم در نهایت اولین بازی خود برای تیم ملی بزرگسالان را در نوامبر ۲۰۱۴ و در تساوی ۱-۱ مقابل کانادا انجام داد.

او با هم تیمی خود، لیندا سمبرانت، عضوی از تیم سوئد بود که در جام جهانی زنان ۲۰۱۹ فرانسه در جایگاه سوم قرار گرفت و در این مسابقات به تایلند گل زد. گل چهارم او برای تیم ملی، در اکتبر گذشته مقابل اسلواکی به ثمر رسید.

اشتیاق و روحیه­ی فداکاری،­ وی را در طول زندگی حرفه­ای خود از دیگران متمایز کرده است. نمی­ توانیم دیگر برای به میدان رفتن او با پیراهن بیانکونر صبر کنیم و مشتاق دیدن او در زمین بازی هستیم.

خوش آمدی لینا.