اولین بازی دوستانه ی بیانکونری در آستانه ی شروع فصل جدید با یک پیروزی قاطع مقابل تیم نووارا به پایان رسید. این پیروزی با گل زنی کریستیانو رونالدو در نیمه ی اول و در ادامه با گل زنی بازیکنانی چون آرون رمزی، مارکو پیاتسا و همچنین دو گل دیرهنگام مانولو پورتانوا همراه بود.

آنالیز تیم

دو تیم یووه – نووارا در حالی که تنها یک هفته به شروع لیگ باقی مانده است طی یک بازی دوستانه به رقابت پرداختند. این بازی مخصوصا برای بازیکنان تازه وارد و چگونگی سطح آن ها مفید واقع شد.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – در ۱۱ دقیقه ی ابتدایی بازی دو بیانکونری جدید یعنی دژان کولوسفسکی (که در خط حمله کنار رونالدو قرار داشت) و وستون مک کنی در پست هافبک، شدیدا درگیر حمله کردن به تیم مقابل بودند. اولین انفجار بازی از وستون مک کنی صورت گرفت، او یک شوت با پای چپ در دقیقه ی ۵ بازی روانه ی دروازه کرد و همچنین تلاش هایی که خوان کوادرادو در ۱۵ دقیقه ی ابتدایی بازی برای گل زنی انجام می داد. در هر دو مورد دخالت دروازه بان حریف مانع از گل زنی یوونتوس شد. بهترین موقعیت بازی برای یوونتوس در دقیقه ی ۲۰ مسابقه بدست آمد، کولوسفسکی از کناره ی دروازه توپ را به رونالدو رساند و او توپ را با پای راست خود وارد دروازه کرد.

نووارا که در سری C بازی می کند مطابق انتظار در مقابل یوونتوس بازی بدون تحرک و سرد انجام داد و همچنین سعی میکرد تا از باز شدن مجدد دروازه و حملات یوونتوس جلوگیری کند. یووه که در این بازی قصد آزمایش بازیکنان خود را داشت، مالکیت بازی را در دست گرفت و برای گل رنی بیشتر به حریف حمله می کرد. رمزی و رونالدو به حملات خود ادامه دادند اما نیمه ی اول با همان نتیجه به پایان رسید.

سلطه بر بازی در نیمه ی دوم

تنها ۱۱ دقیقه از آغاز نیمه ی دوم گذشته بود که داگلاس کاستا یکی از بازیکنان تعویضی، در عمق حمله کرد و توپ را به رمزی رساند، در این حرکت رمزی توانست بر دروازه بان تیم نووارا غلبه کند و موفق به گل زنی شود. ۱۰ دقیقه بعد تیم بازهم توسط یکی دیگر از بازیکنان تعویضی تیم به گل رسید، پیاتسا با اولین تلاش خود برای گل زنی توانست دروازه ی حریف را باز کند و یووه را ۳ – ۰ پیش بیاندازد.

در ادامه ی نیمه ی دوم، دو بازیکنی که تازه به تیم یوونتوس پیوسته اند یعنی: آرتور ملو و پلگرینی به بازی آمدند. این دو بازیکن تاثیر قابل قبولی روی بازی داشتند، پلگرینی در سمت چپ فشار وارد می کرد و آرتور هم مدام در نیمه ی حریف درحال رفت و آمد و حمل توپ بود.

درست در پایان مسابقه پورتانوا با دو گل در دو دقیقه توانست موفق به دبل شود. بازی با نتیجه ی ۵ -۰ به پایان رسید، بنابراین تیم با روحیه ی خوبی به استقبال فصل جدید خواهد رفت.

تفکرات پیرلو

“من راضی هستم زیرا این اولین بازی بود و ما پس از بازگشت بازیکنان ملی خود به تمرینات تیم، تنها دو روز فرصت داشتیم تا خود را برای این بازی آماده کنیم. بازیکنان به سختی تلاش کردند و در جلسات تمرینی به خوبی ظاهر شده بودند و این مهم ترین چیز است. ما در حال انجام تمرینات متفاوتی هستیم، در نیمه ی اول ما با ۴ مدافع و ۳ مهاجم بازی کردیم؛ درحالی که در نیمه ی دوم سه بازیکن در دفاع و سه بازیکن در خط حمله قرار دادیم. اکنون ما قصد داریم تا خود را برای اولین بازی فصل در یکشنبه ی آینده آماده کنیم و تنها یک هفته مهلت داریم.”