یوونتوس در چارچوب UNFCCC فعالیت خواهد کرد

خبرنگار: سجاد عبداللهی

یوونتوس به اولین باشگاه ایتالیایی و صد و پنجاهمین هم پیمان چارچوب UNFCCC تبدیل شد. فیفا، یوفا، کمیته جهانی المپیک و بسیاری از باشگاه های ورزشی از سراسر جهان پیش تر عضو این پیمان شده بودند.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – هدف پیمان UNFCCC این است که با کمک جامعه ورزشی جهانی به مقابله با تغییرات آب و هوای زمین بپردازد. به این ترتیب که این بنیاد مسیرها و پروتکل های مشخص و استانداردهایی در جهت گزارش دقیق آلایندگی ها، هم سو با پیمان پاریس، تعیین می کند و اعضای آن ملزم به رعایت آن ها می باشند.

شرکت کنندگان این پویش ملزم به انجام پنج مورد زیر هستند:

  • انجام تلاش های سازمان یافته در جهت تبلیغ مسئولیت پذیری های زیست محیطی بزرگ تر
  • کاهش تاثیر کلی بر آب و هوا
  • تعلیم کارهای زیست محیطی و آب و هوایی
  • دفاع از کارهای مثبت زیست محیطی توسط جامعه

یوونتوس در چارچوب UNFCCC فعالیت خواهد کرد

منشی سازمان ملل، آنتونیو گوترس، ده سال آینده را دهه فعالیت می داند. هدف دهه فعالیت سرعت بخشیدن به راه حل های قابل استمرار برای تمامی مشکلات و چالش های بزرگ جهان است. یوونتوس نیز تصمیم دارد تا بر تعهد و پایداری خود از طریق ورود به سازمان ملل تاکید کند. این حرکت یوونتوس نوید آینده کم کربن در حوزه فوتبال را می دهد.

علاوه بر این، یوونتوس به اولین باشگاه فوتبال ایتالیایی شرکت کننده در جنبش Climate Neutral Now نیز بدل شد. این جنبش در سال ۲۰۱۵ توسط سازمان ملل شروع شد. این جنبش مردم و شرکت ها را تشویق می کند تا به صورت داوطلبانه آلایش گاز گلخانه ای خود را اندازه بگیرند، کاهش دهند و متعادل سازند.

یوونتوس، مطابق این جنبش، داده های زیست محیطی خود از سال ۲۰۱۳ را اندازه گیری و منتشر می کند. این کار از طریق گزارشات مستمر انجام می شود که مسیری روشن و واضح، مطابق دستور جلسه UN 2030 در جهت توسعه پایدار را نشان می دهد.

یوونتوس در چارچوب UNFCCC فعالیت خواهد کرد

از دو فصل گذشته تمامی برق مصرفی باشگاه از نوع تجدیدپذیر بوده است. گام بعدی نیز متعادل سازی آلاینده های اسکوپ ۱ و ۲،  مطابق برنامه سازمان ملل در جهت کاهش آلاینده ها است.

برنامه های سازمان ملل در جهت کاهش آلاینده ها توسط برنامه هایی که با محیط زندگی ما سازگاری دارند تعیین می شود. این برنامه ها در سطح فرادولتی تایید می شوند و چشم اندازی بین المللی را دنبال می کنند. این برنامه ها اعتبار بسیار بزرگی برای روند متعادل سازی آلاینده ها اختصاص می دهند.

طی سال های آینده نیز باشگاه متعهد است که آلاینده های اسکوپ ۳ خود را اندازه گیری کند و کاهش دهد. اسکوپ ۳ شامل حمل و نقل و جا به جایی تیم در هر سطحی می شود. همچنین حمل و نقل هواداران برای هر بازی خانگی را نیز در نظر می گیرد.

یوونتوس از طریق این تعهدات قصد دارد به هدف خود قوت ببخشد و نگرش های مثبت نسبت به فعالیت های خارج زمین را تشویق کند.