پیرلو: “من تیمی از قهرمانان رو مربیگری می کنم”

خبرنگار: سجاد عبداللهی

آندره آ پیرلو با خبرنگاران دعوت شده گفتگو کرد و نظر خود را درباره ی اولین تجربه مربیگری به عنوان سرمربی بیانکونری بیان داشت. او همچنین درباره بازیکنانش و چیزی که امیدوار است در بازی ببیند اشاره کرد.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – حرف های او بدین شرح است:

یک فصل جدید

پیش فصل برای همه کوتاه بود و قادر به انجام بازی های زیادی نبودیم. ما به زمانی که بازی های بین المللی از ما گرفت نیاز داشتیم. فصلی جدید شروع می شود و ما از ابتدا شروع می کنیم و باید با اشتیاق و جنگ فراوان با آن روبرو شویم. من فردا به بچه ها خواهم گفت که باید به سوی یک شروع خوب حرکت کنیم.

سمپدوریا

رانیری سرمربی خیلی خوبیست، فردا مصافی دشوار در پیش خواهیم داشت. سمپدوریا در خطوط سفت و سخت بازی خواهد کرد و منتظر ضد حمله ها خواهد بود. ما آماده ایم. فردا می خواهم چیزی را مشاهده کنم که از آغاز کار برایش آماده بودیم: به دنبال توپ بودن، تسلط بر میدان و نگرش فعال. ما از پس آن برمی آییم و گفته ها در حافظه مان باقی خواهد ماند.

پیرلو در نقش سرمربی

شکی وجود دارد؟ من که ندارم. من در یووه هستم و تیمی از قهرمانان رو مربیگری می کنم، راحت در تیم جا افتادم و وضعیت خوبی دارم. نباید نمایش متفاوتی با یووه ی ساری داشته باشم. ما همان اهداف را داریم. من ایده ی خودم را نسبت به فوتبال پیش می برم که استراتژی بازی باید هجومی و بر اساس تسلط بر میدان باشد. این مدت در من تغییری ایجاد نکرد؛ همان گونه که فوتبالیست بودم، سرمربی خواهم بود. افرادی هستند که از من تعریف می کنند و یا کسانی هستند که تردید دارند، اما هیچ چیزی برای من تغییر نمی کند. من از کاری که می کنم اطمینان دارم. سیستم بازی به بازیکنانی که در دسترس هستند بستگی دارد تا بتوان بهترین عملکردشان را به نمایش گذاشت.

بازیکنان

ایگواین اشتیاقش نسبت به تغییر لیگ را در میان گذاشت و ما توافقی دوطرفه را پیش بردیم. آرتور از لالیگا می آید و باید لیگ ما را بشناسد؛ باید به همه مهلت دهیم تا هماهنگ شوند. داگلاس کاستا بازیکنی قدرتمند است. سختی های فیزیکی زیادی را گذرانده، ما در تلاشیم تا او را به رده های بالا برسانیم، چرا که او کمک شایانی به ما خواهد کرد.  کیلینی، بونوچی و بوفون بسیار حرفه ای رفتار می کنند، من را آقا صدا می زنند، صد البته در کنار آن احترام زیادی نسبت به همکاران دارند. کولوسفسکی باهوش است، او موقعیتش را به تنهایی پیدا می کند و درحال نمایشی عالی برای بازی در نقش های متفاوت می باشد.