بازدید افراد ناشنوا از موزه یوونتوس

خبرنگار: سجاد عبداللهی

موزه یوونتوس همواره تلاش کرده تا تجربه‌ه­ای کامل، تأثیر گذار و منحصر به فرد به هواداران یوونتوس ارائه دهد تا جادوی تاریخ یونتوس را تجربه کنند.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران –  یک تور گردشگری به افراد ناشنوا در تاریخ یکشنبه ۲۷ سپتامبر که روز جهانی ناشنوایان می باشد اختصاص یافت.

برای تحقق بخشیدن به این پروژه، باشگاه یوونتوس با سازمان ملی ناشنوایان منطقه پیمونت و شرکت Segni di Integrazione برای ترجمه محتوای موزه به زبان اشاره که بصری ترین زبانی است که ناشنوایان به کمک آن ارتباط برقرار می­ کنند همکاری کرد. به علاوه تعدادی از دانشجویان ناشنوا که توسط ENS- Piemonte انتخاب شدند در تهیه ۱۱ محتوای ویدیویی که از طریق ۱۱ کد QR بر روی دیوار های موزه قابل مشاهده هستند مشارکت کردند.

با برگزاری این تور گردشی موزه یوونتوس به پروژه ملی MAPS وارد می شود که توسط اداره کل ENS و وزارت کار و سیاست های اجتماعی راه اندازی شده و در پی ایجاد دسترسی مناسب برای افراد ناشنوا به موزه های ایتالیاست. هدف از این پروژه تنها ایجاد دسترسی و رفع موانع برای بازدید از این موزه نیست. تاکنون تورهای بازدید از استادیوم مخصوص افراد ناتوان جسمی طبق برنامه زمانی مشخص برگزار شده است و در این فصل نیز برنامه بازدید دیگری مخصوص نابینایان برگزار خواهد شد.

ما در موزه یوونتوس منتظر شما هستیم.