امتیازات در پایتخت تقسیم شد

خبرنگار: سجاد عبداللهی

دو گل کریستیانو رونالدو برای برتری کافی نبود و بازی یوونتوس و رم در عصر یکشنبه با نتیجه ۲-۲ به پایان رسید.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – ورتوت دو گل برای جالوروسی زد و ستاره پرتغالی یوونتوس دو بار بازی را به تساوی کشاند که یکی از این دو گل بعد از ۱۰ نفره شدن یوونتوس به ثمر رسید.

ورتوت پنالتی را به گل تبدیل کرد

در ۲۰ دقیقه اول هر دو تیم به دنبال در اختیار گرفتن نبض بازی بودند و این رم بود که اولین فرصت گلزنی را با نفوذ میخیتاریان و ضربه او به سمت دروازه ایجاد کرد که این ضربه با واکنشی مناسب از شزنی به گل تبدیل نشد. خطای هند رابیو سبب شد داور نقطه پنالتی را نشان دهد و با گل شدن این پنالتی رم پیش افتاد. ضربه پنالتی ورتوت بعد از برخورد با دست دروازه بان و داخل تیر عمودی وارد دروازه شد. تنها لحظاتی بعد چیزی نمانده بود تا رمزی با یک ضربه روی ارسال دقیق رونالدو دروازه را باز کند اما متأسفانه این ضربه با فاصله کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

رونالدو هم گلزنی کرد اما باز هم ورتوت پاسخ داد

درست قبل از پایان نیمه اول روی خطای هند پلگرینی یوونتوس نیز به پنالتی رسید و بازی را به تساوی ۱-۱ کشاند. رونالدو بدون اشتباه و با ضربه ای محکم از روی نقطه پنالتی دروازه را باز کرد. اما این آخرین گل نیمه اول نبود. رم به سرعت و روی یک ضد حمله موقعیت گلزنی ایجاد کرد. میخیتاریان توپ را برای ورتوت ارسال و او را در موقعیت گلزنی قرار داد و این بازیکن نیز با یک ضربه محکم دروازه را باز کرد تا دو تیم با نتیجه ۲-۱ به نفع رم به رختکن بروند.

گلزنی CR7 با ضربه سر

رم مانند پایان نیمه اول در نیمه دوم شروع خوبی داشت و ژکو در اثر اشتباه خط دفاعی موقعیت شوت زنی پیدا کرد و توپ را به تیر عمودی دروازه کوبید. بعد از آن پیرلو تصمیم گرفت دو تعویض همزمان انجام دهد و داگلاس کاستا و آرتور ملو را به جای موراتا و مک کنی به زمین بفرستد. این تعویض ها قبل از ده نفره شدن یوونتوس در اثر کارت زرد دوم رابیو انجام گرفت. با وجود یک نفر کمتر بیانکونری برای رسیدن به گل تساوی فشار می آورد تا اینکه در دقیقه ۶۹ با پرش بلند رونالدو و ضربه سر این بازیکن به گل رسید. فرابوتا ۵ دقیقه مانده به پایان بازی به جای کولوسفسکی وارد زمین شد اما این برای رسیدن به گل برتری دیر هنگام کافی نبود و امتیازات تقسیم شد.

ترکیب رم: میرانته، مانچینی، ایبانز، کامبولا، سانتون، ورتوت، پلگرینی، اسپیناتزولا، میخیتاریان، پدرو، ژکو.

ترکیب یوونتوس: شزنی، دنیلو، بونوچی، کیلینی، کولوسفسکی ( فرابوتا دقیقه ۸۵ )، مک کنی ( آرتور دقیقه ۵۸)، رابیو، رمزی ( بنتانکور دقیقه ۶۸ )، کوادرادو، کریستیانو رونالدو، موراتا ( داگلاس کاستا دقیقه ۵۸ )

نفرات ذخیره: بوفون، پینسولیو، دیشیلیو، روگانی، دمیرال، فرابوتا، آرتور، بنتانکور، پورتانووا، دیبالا، داگلاس کاستا، وریونی.