آمار بازی یوونتوس – ناپولی

خبرنگار: سجاد عبداللهی

پنج آمار جالب در مورد بازی یوونتوس و ناپولی

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – این آمار به شرح زیر می باشد:

پیروزی در برابر یوونتوس

از زمان اولین اسکودتو از نه اسکودتو پیاپی یوونتوس (۲۰۱۱/۱۲) تنها رم با پنج پیروزی عملکرد بهتری نسبت به ناپولی با چهار پیروزی در سری آ در برابر یوونتوس داشته است.

قدرتمند مانند یوونتوس

یوونتوس بیش از هر تیم دیگری در سری آ موفق به شکست ناپولی شده (۶۹ بار)  به علاوه بیانکونری ۲۲۰ گل در برابر ناپلی ها به ثمر رسانده که این آمار بیش از هر تیم دیگری در لیگ می باشد.

شروع لیگ

یوونتوس در ۸ فصل از ۹ فصل گذشته در سه بازی ابتدایی فصل شکست ناپذیر بوده (از ۲۰۱۱/۱۲) تنها استثنا تساوی در فصل ۲۰۱۵/۱۶ تحت هدایت ماسیمیلیانو آلگری بود.

CR7 در ۲۰۲۰

در سال میلادی ۲۰۲۰ کریستیانو رونالدو مهاجم یوونتوس تنها بازیکن در بین بازیکنان شاغل در پنج لیگ برتر اروپایی با حداقل دو بازی انجام شده در این مدت است که آمار میانگین بیش از یک گل زده در هر مسابقه را به خود اختصاص داده است. (۲۴ گل در ۲۱ بازی).

مربیان  

آندره آ پیرلو و جنارو گتوزو در ۲۱۸ مسابقه در سری آ در کنار یکدیگر با پیراهن میلان به میدان رفته اند و در این بازی ها رکورد ۶۰ درصد پیروزی را به جا گذاشته اند (۱۳۱ بازی از ۲۱۸ بازی). ۱۷۹ بازی از این تعداد تحت هدایت کارلو آنجلوتی انجام گرفته که در هر دو باشگاه سابقه ی مربیگری دارد.