دیدار یوونتوس و ناپولی به دلیل غیبت تیم حریف انجام نشد.

این تیم به توصیه ASL به دنبال مثبت شدن تست کرونای دو بازیکن این تیم در کامپانیا باقی ماند. بیانکونری هم که از دیروز بعد از مثبت شدن تست دو نفر از کارکنان خود در قرنطینه قرار دارد پروتکل ها را به طور کامل رعایت کرده است. آن ها بعد از ظهر امروز در ورزشگاه آلیانز حضور یافتند و مسابقه ۴۵ دقیقه پس از زمان مقرر توسط داور آقای دووری لغو شد.

رئیس باشگاه آقای آندره آ آنیلی به همراه دکتر لوکا استفانینی سرپرست کادر پزشکی درباره اتفاقات رخ داده صحبت کردند.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – بیانات آن ها به شرح زیر است :

آندره آ آنیلی

“ما برای انجام یکی از مهم ترین بازی ها در لیگ ایتالیا در این جا حضور داشتیم و در عوض خود را در موقعیتی پیچیده ناشی از ابتلای اعضای تیم حریف به بیماری یافتیم. در واقع شرایط ساده است. پروتکل FIGC که به یک بخشنامه وزارت بهداشت مورد تایید CTS اشاره دارد، بیان می کند که در صورت مثبت شدن تست یکی از اعضای باشگاه، کل گروه باید با رعایت مقرارات ASL به قرنطینه برود. شما بر طبق مقررات تمرینات خود را انجام می دهید و بازی های خانگی و خارج از خانه را به انجام می رسانید. این همان کاری است که ما انجام دادیم. بعد از آگاهی از ابتلای دو نفر از اعضا به کرونا، ما تیم را قرنطینه کرده و با رعایت پروتکل های بهداشتی برای انجام بازی حاضر شدیم. تاکید می کنم که بخشنامه ی وزارت خانه در دستور کار قرار دارد و نه مقرارت ناحیه ای. ASL وقتی مداخله می کند که پروتکل ها اجرا نشوند.”

“من معتقدم که پروتکل تهیه شده توسط فدراسیون یک پروتکل مناسب است اگرچه مرتب دچار تغییرات می شود و با بروز موارد جدید به روز رسانی می شود. آن چه اهمیت دارد این است که به طور بنیادی انگیزه برای بازی کردن و وفاداری به انجام فعالیت های ورزشی وجود دارد. من معتقدم که درک خوبی بین فدراسیون و وزارتخانه های مرتبط وجود دارد و آن ها در مواردی که تغییراتی در اسناد به وجود بیاید که به هر حال اجازه بازی بر طبق برنامه هم در خانه و هم در خارج از خانه را به سایر تیم ها حتی درصورت قرار گرفتن تحت تأثیر موارد مثبت کرونا می دهند، مداخله می کنند.

“آن چه توسط فدراسیون و یوفا انجام گرفته بسیار عالی است و به من در مورد ادامه رقابت ها اطمینان خاطر می دهد. قوانین ورزشی هم به همان اندازه واضح هستند و بیان می کنند که اگر یک تیم برای بازی حاضر نشود مورد جریمه های انضباطی قرار می گیرد. قاضی ورزشی فردا صحبت خواهد کرد و بر اساس تصمیم او اقدامات بعدی صورت خواهند گرفت. این که تیمی برای مسابقه ی برنامه ریزی شده در ورزشگاه حضور نیابد تصویر خوبی از فوتبال ایتالیا نشان نمی دهد، بلکه بیان می کند که ما فقط به موارد داخلی اهمیت می دهیم و به آن چه خارج از مرز ها اتفاق می افتد و خسارتی که به فوتبال در سطح بین المللی وارد می شود بی توجهیم.

“ما درباره این که می خواهیم سبب رشد فوتبال شویم صحبت می کنیم اما در عملی کردن ایده ها حساسیت به خرج نمی دهیم. به همین دلیل من با پیشنهاد دال پینو برای یافتن یک شریک در توسعه لیگ موافقم. آیا من با دی لورنتیس صحبت کردم ؟ او چند روز پیش به من پیام داد و درخواست تعویق بازی را داشت. پاسخ من هم این بود که یوونتوس تابع مقررات است.”

آندره آ آنیلی :

لوکا استفانینی

“آخرین توصیه های فدراسیون بیان می کند که تیم باید حداکثر ۴۸ ساعت قبل از مسابقه تست کرونا انجام دهد. ما دیروز این تست را انجام دادیم و دو نفر با تست کرونای مثبت فورا قرنطینه شدند. در همین زمان نیاز به اجرای پروتکل وجود دارد که بر اساس آن همه ی اعضا تحت ساختار توافق شده با مقامات بهداشتی محلی باید گرد هم بیایند. متعاقبا باید در روز مسابقه هم تست کرونا انجام شود و نتایج آن تا چهار ساعت قبل از شروع مسابقه مشخص گردد. اگر مورد کرونا مثبت دیگری مشخص شود آن فرد باید قرنطینه شده و بقیه می توانند در مسابقه حضور داشته باشند. ما امروز تست های جدیدی انجام دادیم و هیچ مورد مثبت تازه ای نسبت به دیروز مشخص نشد و در نتیجه کل گروه برای انجام بازی می توانستند در استادیوم حاضر شوند.

“اجرای پروتکل هموراه با توافق با مقامات بهداشتی محلی انجام می گیرد و اگر یوونتوس این پروتکل را رعایت نکرده بود یک مقام مسئول مداخله می کرد. علم پزشکی یک علم دقیق نیست و پروتکل ممکن است دچار تغییراتی شود اما پروتکل فعلی اجازه ادامه رقابت ها را می دهد.”