فدریکو کیه‌زا به بیانکونری پیوست

خبرنگار: سجاد عبداللهی

فدریکو کیه‌زا بازیکن جدید یوونتوس قراردادی تا سال ۲۰۲۲ با باشگاه به امضا رساند.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – متن خبر رسمی به شرح زیر است:

توافق با فیورنتینا برای خرید فدریکو کیه‌زا

باشگاه یوونتوس اعلام می کند که بر سر خرید موقتی فدریکو کیه‌زا تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۲ با باشگاه فیورنتینا با مبلغ ۱۰ میلیون یورو به توافق نهایی رسیده است که سه میلیون یورو از این مبلغ برای فصل ۲۰۲۰/۲۰۲۱ و ۷ میلیون یورو برای فصل ۲۰۲۱/۲۰۲۲ می باشد.

در ادامه این توافق شامل موارد زیر است:

  • یوونتوس باید در صورت دست یابی به اهداف ورزشی مشخص شده در پایان فصل ۲۰۲۱/۲۰۲۲ این بازیکن را به طور دائمی به خدمت بگیرد.
  • امکان خرید دائمی این بازیکن برای یوونتوس اگر این اهداف میسر نشدند.
  • در هر دو صورت مبلغ مورد توافق برای انتقال دائمی این بازیکن ۴۰ میلیون یورو خواهد بود که در طول سه فصل پرداخت خواهد شد و می تواند تا ۱۰ میلیون یورو در صورت دست یابی به اهداف عملکردی معین در طول حضور قرضی این بازیکن افزایش یابد.

متن خبر کامل را از اینجا دانلود کنید.

فدریکو کیه‌زا در ۲۵ اکتبر ۱۹۹۷ در جنوا متولد شد. او پسر مهاجم ایتالیایی سابق انریکو کیه‌زا است . فدریکو اولین گام های خود در فوتبال را برای U.S.Settinanse  تیمی از کاورچیانو برداشت که در آنجا شاگرد بازیکن سابق یوونتوس کرت همرین بود.

انتقال به فیورنتینا در سن ۱۰ سالگی برای او انجام گرفت.. قبل از دعوت شدن به تیم ملی بزرگسالان او مهارت های خود را در پایتخت توسکانی و در تیم جوانان به تکامل می رساند، روز به روز رشد می کرد و یکی پس از دیگری چالش ها را پشت سر می گذاشت.

در روز ۲۰ آگوست ۲۰۱۶ کیه‌زا اولین بازی خود را برای فیورنتینا در روز آغاز رقابت های سری آ در برابر تیم فعلی خود یعنی یوونتوس انجام داد که در آن بازی بیانکونری با نتیجه ۲-۱ به برتری رسید که می توان این را یک نشانه دانست. در مدت زمانی کوتاه او به عضوی بسیار مهم در تیم تبدیل شد و ۱۳۷ بازی در سری آ، بیش از هر بازیکن دیگری در این مدت برای ویولا به میدان رفت. در نهایت او جایگاه ثابتی در میان بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی ایتالیا پیدا کرد. او که تاکنون ۱۹ بار برای ایتالیا به میدان رفته اولین بار در مارچ ۲۰۱۸ به این تیم دعوت شد.

او همواره سرعت خیره کننده خود را به رخ می کشد و معمولا برای حریفان غیر قابل مهار است. کیه زا مهارت خود در موقعیت های یک در برابر یک را بارها نشان داده و از فصل ۲۰۱۶/۲۰۱۷ تاکنون ۵۵۳ دریبل موفق به نام خود ثبت کرده است و در میان بهترین ها است. فصل گذشته، کیه زا آمار ۷ پاس گل و ۱۱ گل را ثبت کرد و با ۱۸ اثر مستقیم بر روی گل ها از همه هم تیمی های خود عملکرد بهتری داشت. به علاوه، فدریکو جوان ترین بازیکن فعال در سری آ با حداقل ۱۲۰ بازی است که نشانگر توانایی اوست که می توان روی آن حساب کرد.

حالا کیه زا به سومین شهر بزرگ در دوران فوتبال خود که تورین باشد می رود. این شهر خانه ی یوونتوس است و او برای نوشتن صفحات جدیدی در تاریخ در کنار ما آماده است و همانطور که در زمین مسابقه می دود به سمت اهداف جدید با پیراهن باشگاه ما حرکت خواهد کرد.