بیانکونر در سن سیرو به پیروزی رسید

خبرنگار: سجاد عبداللهی

تیم بانوان یوونتوس نشان داد که بعد از وقفه بازی های ملی هم اصلا افتی نداشته و در شبی بسیار مهم نه تنها برای بیانکونر بلکه برای کل فوتبال بانوان با نتیجه یک بر صفر در سن سیرو مقابل میلان به برتری رسید.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – شاگردان ریتا گوآرینو بازی را با تسلط کامل شروع کردند و بیشتر بازی در زمین میلان سپری می شد و این فشار تنها ده دقیقه بعد منجر شد که دومینیکا کانک بازیکن میلان در محوطه جریمه بر روی والنتینا چرنویا مرتکب خطا شود. کریستینا جیرلی پشت ضربه پنالتی ایستاد و بدون هیچ اشتباهی دروازه حریف را باز کرد و یوونتوس را پیش انداخت. ده دقیقه بعد چیزی نمانده بود تا بازی با ضربه سر سوفی پدرسن دو بر صفر شود اما این ضربه از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت.

با گذشت نیم ساعت از زمان بازی و شرایط مناسب یوونتوس بار دیگر چرنویا و جیرلی تأثیر گذار بودند و جیرلی روی ارسال وینگر یوونتوس فرصت باز کردن دروازه را داشت اما دبل سیو سنگربان میلان، ماریا کورنسیووا این بازیکن شماره ده را از رسیدن به گل بازداشت. میلان روی یک ضد حمله صاحب یک ضربه آزاد شد که این ضربه توسط والنتینا جیاسینتی به سمت دروازه زده شد و لارا جولیانی آن را مشت کرد و به این ترتیب یوونتوس نیمه اول را با برتری به پایان رساند.

در نیمه دوم میلان کنترل  بازی را به دست گرفت اما دفاع یوونتوس کاملا مستحکم بود و لارا جولیانی درون دروازه بیانکونر حضور مقتدرانه ای داشت. کمتر از ده دقیقه مانده به پایان بازی پدرسن روی ارسال آریانا کاروسو فرصت گلزنی خوبی داشت اما بار دیگر ضربه سر او با فاصله کمی به بیرون رفت. آندریا استاسکوا هم که به عنوان بازیکن تعویضی در نیمه دوم به میدان آمد عملکرد خوب و مؤثری داشت و دوبار ماریا آلوز را در موقعیت گلزنی قرار داد اما دفاع میلان توانست این حرکات را خنثی کند.

فرار فوق العاده گالی به داخل محوطه جریمه میلان که می توانست منجر به گلی در حد بهترین گل فصل از او شود توسط دفاع میلان خنثی شد. اگر چه این موضوع هم تأثیری چندانی نداشت و یوونتوس یک پیروزی بزرگ و تاریخی در سن سیرو به دست آورد.