گزارش پایداری سال ۲۰۱۹/۲۰۲۰

خبرنگار: سجاد عبداللهی

امروز یوونتوس هفتمین گزارش پایداری خود را که پایبندی این باشگاه به مسیری که در فصول گذشته در راستای تقویت فزاینده ی تأثیر باشگاه در سطح اجتماعی و محیط زیستی در راستای اهداف توسعه ی پایدار سازمان ملل متحد طی شده را تأیید می کند.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – گزارش پایداری سال ۲۰۱۹/۲۰۲۰ یوونتوس به روز رسانی درباره ی مسیری است که در سال گذشته با اتفاقات و چالش های بی سابقه ای که باشگاه آن ها را میزبانی کرد، آغاز شد و توانست فوتبال را به عنوان پدیده ای فراتر از ورزش نشان دهد.

این سند از چهار بخش تشکیل شده است:

اول:”بیش از ۱۲۰ سال شور و اشتیاق”، توسط باشگاه در طول تاریخ و ساختار ها ایجاد شده و نقش مهم آن در جهان ورزش و تعهد آن به پایداری را نشان می دهد. همچنین بزرگترین چالش های تجربه شده در این سال و پاسخ تیم در تمام جبهه ها در طول زمان فوریت های درمانی را بر می شمرد.

دوم:”اهداف یوونتوس”، درباره ادامه ی پروژه های اصلی دارای تأثیر اجتماعی و موارد جدید در این زمینه صحبت می کند که به عنوان بهترین فعالیت ها در سطح ملی و بین المللی شناخته می شوند زیرا با مشارکت دانش آموزان، خانواده ها و مدارس و با هدف ایجاد آگاهی از این اقدامات از طریق تحلیل موضوعات مهم و جدید انجام گرفته است.

سوم:”فوتبالی جهانی”، نشانگر تعهد رقابتی و ورزشی تمام تیم های مردان و زنان باشگاه است. از سطح حرفه ای تا تیم های جوانان، بدون صرف نظر کردن از تیم هایی که در بخش فوتبال پارالمپیک و تجربی FIGC شرکت می کنند.

و در نهایت بخش چهارم: درباره ی ابعاد باشگاه به عنوان یک کمپانی فوتبالی با چالش های روزانه صحبت می کند که خلاقانه ترین آن ها در سطح محیط زیستی اجرا می شوند. در حقیقت، از فصل ۲۰۱۹/۲۰۲۰ یوونتوس به دنبال عمیق تر کردن گزارشات و تا حد امکان جمع آوری اطلاعات و داده هایی است که بتواند تصویری هر چه دقیق تر از تأثیرات مستقیم و غیر مستقیم خود در رابطه با انتشار کربن دی اکسید ارائه دهد.

این سند در تطابق با “استاندارد های جهانی گزارش دهی پایداری ابتکاری” آماده شده که توسط لایحه ی گزارش جهانی GRI تعریف شده و تحت ضمانت بر طبق معیار های قانون اصلاح شده ی ISAE 3000 و تحت بازرسی بخش خرید و فروش شرکت PricewaterhouseCoopers Advisory قرار گرفته است.

برای اطلاعات بیش تر به بخش پایداری ما مراجعه کرده و گزارش کامل را از اینجا دانلود کنید.