تقسیم امتیازات در برابر کروتونه

خبرنگار: سجاد عبداللهی

یوونتوس فقط با یک امتیاز از نبرد در برابر تیمی شجاع و مصمم یعنی کروتونه بازگشت، اما بازگشت دوباره به زمین مسابقه و عدم کسب سه امتیاز کامل سبب احساس پشیمانی شد.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – فدریکو کیه زا با تصمیمی سخت گیرانه اخراج شد و تیم میهمان توانست حداقل دو شانس عالی گلزنی ایجاد کند. آلوارو موراتا دوبار توسط تیر دروازه و سپس VAR از گلزنی باز ماند. با ثبت نتیجه ی 1-1 تیم میزبان نتیجه ی تلاش خود را گرفت و این نتیجه ضعیف تر از چیزی بود که بیانکونری در این بازی استحقاق آن را داشت.

سیمی از روی نقطه ی پنالتی کروتونه را پیش انداخت

در مورد ترکیب جدید تیم، کیه زا اولین بازی خود را برای بیانکونری انجام داد.مانولا پورتانووا و جیانلوکا فرابوتا در سمت چپ قرار گرفتند و آرتور و رودریگو بنتانکور برای اولین بار یک بازی را در کنار هم آغاز کردند. ترکیب منتخب پیرلو برای این بازی در استادیوم ایزا اسکیدا مسلما جالب بود. اما تا قبل از اولین حمله میزبان و ضربه ی سیمی که با فاصله به بیرون رفت فرصت کمی درباره ی تحلیل این ترکیب وجود داشت. پس از گذشت ده دقیقه از زمان بازی تیم میزبان با خطای لئوناردو بونوچی بر روی آرکادیوش رکا در محوطه ی جریمه صاحب یک ضربه ی پنالتی شد. سیمی در خلاف جهت حرکت بوفون موفق به باز کردن دروازه و به ثمر رساندن دومین گل خود در برابر یوونتوس شد.

تقسیم امتیازات در برابر کروتونه

همکاری کیه زا و موراتا برای جبران این نتیجه

یوونتوس توانست شکل بازی خود را حفظ کند و البته کروتونه هم روی ضد حملات فرصت هایی داشت. تیم میهمان به تلاش خود و سرعت بازی افزود در حالی که نیمی از زمان بازی در نیمه اول سپری شده بود. کیه زا بر روی گل تساوی نقش کلیدی داشت. او خود را به نقطه ای که ارسال در عمق دژان کولوسفسکی انجام شد رساند و توانست توپ را به موراتا برساند و موراتا دروازه را باز کرد.

کورداز و بوفون وارد عمل شدند

با به تساوی کشیده شدن بازی، به نظر می رسید بیانکونری قصد دارد فشار بیشتری وارد کرده و به برتری برسد اما تعهد و شجاعت کروتونه این کار را سخت می کرد. کیه زا و موراتا کروتونه را به دردسر انداختند و فقط چند دقیقه مانده به پایان نیمه اول بازیکن اسپانیایی پورتانووا را راه انداخت اما کورداز نیز واکنش مناسبی نشان داد. سرعت رکا در بال سمت چپ یک تهدید دائمی بود. ارسال این بازیکن لهستانی برای پدرو پریرا توسط بوفون دفع شد.

ده نفره شدن یوونتوس

کروتونه بازی را در نیمه دوم تهاجمی آغاز کرد و چیزی نمانده بود تا با ضربه ی لوکا سیگارینی از درون محوطه جریمه به گل دوم دست پیدا کند اما این ضربه به بیرون رفت. واکنش پیرلو به میدان فرستادن خوان کوادرادو به جای پورتانوا بود اما تنها پنج دقیقه بعد کیه زا در میانه ی میدان بر روی سیگارینی مرتکب خطا شد. در حالی که به نظر نمی رسید صحنه ی زیاد خطرناکی بوده باشد، داور مسابقه فرانچسکو فورنیو این خطا را مستحق دریافت کارت قرمز دانست و یوونتوس را ده نفره کرد.

بازماندن موراتا از گلزنی توسط تیر دروازه و VAR

پس از ده نفره شدن در بازی مقابل رم درست قبل از وقفه بازی های ملی، اینجا نیز داستانی مشابه اتفاق افتاده بود و یوونتوس با وجود کمتر بودن نفرات بازی رو به جلویی را ارائه داد. درست بعد از اخراج کیه زا ضربه سر موراتا روی ضربه آزاد کولوسفسکی به داخل تیر دروازه برخورد کرد و کورداز توانست روی خط دروازه توپ را جمع کند. سپس پیرلو آدرین رابیو و فدریکو برناردسکی را به جای آرتور و کولوسفسکی برای کسب پیروزی به زمین فرستاد در حالی که تنها چند دقیقه قبل هم کوادرادو را به جای بازیکن اروگوئه ای در فضای سمت راست به میدان فرستاده بود. این بازیکن کلمبیایی با دریبل زنی توپ را به داخل محوطه ی جریمه آورد و با ارسالی توپ را به موراتا رساند و این بازیکن توپ را به گل تبدیل کرد اما به دلیل قرار داشتن پای او در موقعیت آفساید این گل توسط VAR رد شد. تنها چند سانتی متر مانع کسب هر سه امتیاز برای یوونتوس شد و هر چند تیم میمهان فشار خود را در دقایق باقی مانده حفظ کرد در پایان امتیازات در کالابریا تقسیم شد.

کروتونه 1-1 یوونتوس

گلزنان: سیمی (پنالتی) دقیقه 12، موراتا دقیقه 21.

ترکیب کروتونه

کورداز، پدرو پریرا (ریپولی دقیقه 28)، ماگالان، مارون، لوپرتو، رکا، مولینا (پتریسیون دقیقه 87)، سیگارینی، ولیچ ( سیلیگاردی دقیقه 73 )، مسیاس، سیمی.

دیگر نفرات ذخیره: فستا، کرسپی، کومو، گولمیچ، کروسیاتا، روخاس، ادواردو.

مربی: استروپا.

ترکیب یوونتوس

بوفون، دنیلو، بونوچی، دمیرال، کیه زا، آرتور(رابیو دقیقه 69)، بنتانکور، فرابوتا، کولوسفسکی (برناردسکی دقیقه 69)، پورتانووا (کوادرادو دقیقه 56)، موراتا.

دیگر نفرات ذخیره: شزنی، پینسولیو، کیلینی، پیترز، دیبالا، وریونی، رافیا.

مربی: پیرلو.

داور: فورنیو

کمک داروران: لو سیسرو، چکونی.

داور چهارم: پزوتو.

داوران VAR : آبیسو، لونگو.

کارت زرد: بونوچی دقیقه 11، سیگارینی دقیقه 14، پورتانووا دقیقه 37، کولوسفسکی دقیقه 45، رکا دقیقه 66 ، ماگالان دقیقه 83.

کارت قرمز: کیه زا دقیقه 60.