پیروزی با دبل موراتا در برابر دینامو

خبرنگار: سجاد عبداللهی

آلوارو موراتا با دبل خود برابر دیناموکیف سبب برتری دو بر صفر یوونتوس در بازی افتتاحیه ی مرحله ی گروهی لیگ قهرمانان شد.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – پس از نیمه ی اول بدون گل، مهاجم اسپانیایی در ابتدا و انتهای نیمه ی دوم گلزنی کرد تا سبب حیرت زدگی اوکراینی ها در استادیوم ملی المپیسکی شود.

موقعیت اندک در نیمه ی اول

اولین موقعیت گلزنی بازی در دقیقه 12 برای بیانکونری بدست آمد. زمانی که کیه زا از سمت چپ حمله ای را آغاز کرد. او وارد محوطه ی جریمه شد و پس از یک تو سر توپ به سمت دروازه ضربه زد که با دفع بوشکان روبرو شد. چند دقیقه بعد کیلینی روی یک ضربه ی کرنر در تیر یک با ضربه سر توپ را به خارج از چهارچوب دروازه حریف فرستاد. این آخرین تأثیر کاپیتان بود زیرا پس از آن به دلیل آسیب دیدگی تعویض شد و دمیرال جای او را در زمین گرفت. ضربه کوادرادو هم توسط دروازه بان مهار شد و همکاری رمزی کولوسفسکی که در نهایت به ضربه ی پشت پای بازیکن سوئدی منجر شد با برخورد توپ به تیر دروازه به گل تبدیل نشد.

موراتا قفل دروازه را شکست

یوونتوس تنها 50 ثانیه در نیمه ی دوم برای رسیدن به گل اول نیاز داشت. پاس کات بک کیه زا، پاس پشت پای رمزی و ضربه ی کولوسفسکی چسبیده به محوطه ی جریمه توسط بوشکان دفع شد اما توپ برگشتی در مقابل دروازه به موراتا رسید و این بازیکن دروازه را باز کرد.

باز هم موراتا

پائولو دیبالا به جای کولوسفسکی به میدان آمد و حضور اول خود در زمین را در این فصل تجربه کرد اما یک بار دیگر بازی ریتم کندی به خود گرفت و هیچ یک از دو تیم موقعیت جدی گلزنی خلق نمی کردند. ضربه ی از راه دور سیدورچوک در دقیقه 75 در آغوش شزنی قرار گرفت. آرتور و برناردسکی هم 11 دقیقه مانده به پایان بازی به میدان آمدند. چهار دقیقه بعد، یوونتوس با حمله ای سریع از سمت راست برتری خود را قطعی کرد. ارسال عالی کوادرادو در محوطه ی جریمه به موراتا رسید و این بازیکن هم با ضربه ی سر دروازه را باز کرد.

دیناموکیف : بوشکان، کدزیورا، زابارنی، کاراوائو، میکولنکو، سیدورچوک، شاپارنکو، ساینجانکوو، بویالسکی، دپنا، سوپریاها.

یوونتوس: شزنی، دنیلو، بونوچی، کیلینی (دمیرال دقیقه 18)، کیه زا، بنتانکور (آرتور دقیقه 79)، رابیو، کوادرادو، رمزی (برناردسکی دقیقه 79)، کولوسفسکی (دیبالا دقیقه 55)، موراتا.