تولدت مبارک یوونتوس

خبرنگار: سجاد عبداللهی

به غنی ترین کار هنری که تا به حال دیده اید خوش آمدید.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – شاهکاری 123 ساله، نقاشی که از زیباترین رویاهای قابل تصور سخن می گوید.

حتی شاگردان لیچئو د اتزلیو در تورین هم نمی توانستند تصور کنند که رویایشان تا چه حد می تواند بزرگ باشد.

یوونتوس جوان

روز اول نوامبر بیش از یک قرن پیش در یک روز عادی منطقه ی کروکتا اولین گالری ایده آل پیشتازان بزرگترین نقاشی در تاریخ فوتبال ایتالیا شد.

امروزه این بوم نقاشی به وسعت یک زمین مسابقه شده است. سال پشت سال، قهرمانی پشت قهرمانی، از تورین به ایتالیا و سپس از ایتالیا به تمام اروپا و جهان …

حرکات قلم نقاشی به شکل بی نظیری توسط نقاشانی با خصوصیات فوق العاده و منحصر به فرد بر بوم نقاشی یوونتوس نقش بست. طرح هایی از استعداد خالص، خطوطی قدرتمند، منحنی های سینوسی با ضربات قاطع. همه چیز اینجا هست و برای همیشه اینجا می ماند. این نقاشی عالی که یوونتوس نام دارد چیزی قابل ستایش است که با یکدیگر تجربه کرده و روز به روز و هفته به هفته تکرار می کنیم.

رویای شاگردن د اتزلیو تعبیر شده و بدون شک بسیار فراتر از دست نیافتنی ترین تصورات آن ها رفته است.

جوانی آنان به جوانی میلیون ها هوادار فوتبال در سراسر جهان تبدیل شده است. قاب ها،زمان ها و خانه هایی که این نقاشی در آن ها قرار داشته، تغییر کرده اند و نوسازی شده اند اما امروز مانند گذشته این نقاشی حول دو مفهوم شکل گرفته است.

کار هنری و رویا پردازی

وقتی بوم نقاشی زمین فوتبال باشد، توصیف و پیش بینی نحوه حرکت قلم نقاشی دشوار است. وقتی چیزی که فقط می توان آن را تصور کرد به یک کار هنری بزرگ و یکتا تبدیل می شود که فقط می توان آن را ستایش کرد. نمی توان به جز شگفت زده شدن از گستره ی لذت، احساس، اشتیاق و قدرت موجود در این دو رنگ ساده کاری انجام داد.

سفید و سیاه

فهمیدن اینکه چگونه این نقاشی امروز هم به زیبایی 123 سال پیش در اول نوامبر است حیرت انگیز می باشد و ما مطمئنیم که فردا هم همینطور خواهد بود.

تولد این کار هنری از زندگی ما مبارک.

تولدت مبارک یوونتوس