یووه از سد اسپزیا گذشت

خبرنگار: سجاد عبداللهی

کریستیانو رونالدو پس از این که از روی نیمکت به زمین آمد در شب پیروزی 4-1 مقابل اسپزیا در ورزشگاه دینو مانوزی در شهر چزنا دبل کرد. آلوارو موراتا در نیمه اول قفل دروازه را باز کرد و رونالدو و رابیو برتری را قاطعانه تر کردند.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – بیانکونری با توجه به عدم کسب پیروزی پس از هفته دوم می دانست که باید با سه امتیاز کامل از این بازی به تورین بازگردد و این کار را انجام داد. آندره آ پیرلو در بازگشت رونالدو پس از یک غیبت 19 روزه او را روی نیمکت نشاند و موراتا و دیبالا در خط حمله از ابتدا به میدان رفتند.

موراتا قفل دروازه را گشود

یوونتوس اولین موقعیت های گلزنی را با ضربه زاویه دار موراتا که به تور کناری دروازه برخورد کرد و ضربه پای چپ دیبالا که با فاصله ی کمکی از تیر دروازه به بیرون رفت، ایجاد کرد. با پاس دنیلو و نفوذ مک کنی به درون محوطه جریمه و پاس فداکارانه ی این بازیکن آمریکایی در موقعیت مناسب برای موراتا که یارگیری هم نشده بود، مهاجم اسپانیایی در دقیقه 19 حساب کار را یک بر صفر کرد. تنها چند ثانیه بعد کیه زا می توانست برتری را دو برابر کند اما ضربه او از کنار دروازه به بیرون رفت.

پوبگا پاسخ می دهد

موراتا دوباره گلزنی کرد اما این گل به دلیل آفساید مردود شد. اسپزیا در دقیقه 32 روی یک ضد حمله سریع با ضربه ی پوبگا و تغییر جهت این ضربه بازی را به تساوی کشاند. نیمه اول با موقعیت گلزنی عالی برای یوونتوس به پایان رسید. موراتا روی ارسال بلند توپ را کنترل، حرکت کرده و وارد محوطه جریمه شد و با یک پاس به مقابل دروازه قصد داشت مک کنی را صاحب توپ کند اما چابوت قبل از رسیدن وستون با یک تکل توپ را در تیر مقابل دفع کرد.

رونالدو به زمین آمد و گلزنی کرد

رونالدو در دقیقه 56 به زمین آمد و فقط 3 دقیقه برای تأثیر گذاری بر بازی نیاز داشت. موراتا در میان دو مدافع توپ را به او سپرد، او پرودل را که در حال نزدیک شدن بود دور زد و با یک ضربه محکم توپ را به تور دروازه رساند تا بیانکونری را پیش بیندازد. اسپزیا نیز گلی مردود به دلیل آفساید به ثمر رساند. بوفون با واکنشی عالی ضربه سر چابوت را مهار کرد اما توپ برگشتی در برابر آگودلو قرار گرفت و این بازیکن توپ را از خط دروازه گذراند که با پرچم آفساید این گل مردود شد.

رابیو گلزنی کرد، رونالدو هم از روی نقطه پنالتی به گل رسید

پیرلو در دقیقه 60 رمزی و رابیو را به میدان فرستاد و بازیکن فرانسوی دومین بازیکن تعویضی بود که با رها شدن از کمند یارگیری و گذراندن توپ از دروازه بان اسپزیا شرایط بازی را تغییر داد. سپس یوونتوس در دقیقه 60 با خطا بر روی کیه زا در محوطه جریمه صاحب یک ضربه پنالتی شد. رونالدو پشت این ضربه پنالتی قرار گرفت و با ضربه چیپ زیبا دروازه را باز کرد تا نتیجه بازی 4-1 شود. این پایان بازی در چزنا بود که با کسب سه امتیاز توسط بیانکونری به پایان رسید.

اسپزیا: پرودل، فرر، چابوت، ترزی، اس باستونی، بارتولومی، ریکی، پوبگا، ورده، انزولا، فاریاس.

یوونتوس: بوفون، دمیرال، بونوچی ( کولوسفسکی دقیقه 78 )، دنیلو، کوادرادو ( فرابوتا دقیقه 78 )، بنتانکور ( رابیو دقیقه 62 ) آرتور، مک کنی ( رمزی دقیقه 62 )، کیه زا، موراتا، دیبالا ( رونالدو دقیقه 62 ).

نیمکت یووه: شزنی، پینسولیو، فرابوتا، رمزی، رابیو، برناردسکی، پورتانووا، رونالدو، کولوسفسکی.