تساوی نا امید کننده با گل دقایق آخر کایسدو

خبرنگار: سجاد عبداللهی

یوونتوس تنها یک امتیاز از بازی ظهر یکشنبه در المپیکو کسب کرد و امتیازات تقسیم شد.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – شاید این بهترین بازی شاگردان پیرلو در این فصل بود و تا دقیقه ۱۵ با گل رونالدو از حریف پیش افتادند. اما کایسدو در دقیقه چهارم وقت های اضافی زهر خود را ریخت تا یک امتیاز را برای لاتزیو به ارمغان آورد.

همکاری کوادرادو و رونالدو برای پیش انداختن یووه

یووه در دقایق اولیه بازی توپ را به خوبی به گردش در می آورد و در موقعیت مناسب حمله می کرد. جیانلوکا فرابوتا از سمت چپ خطرناک ظاهر شد و با یک فرار و ارسال زمینی که به آلوارو موراتا نرسید دروازه را تهدید کرد. بیانکونری حریف را در زمین خود تحت فشار قرار داده بود و بالا بازی می کرد اما هرزگاهی هم در میانه ی میدان عملکرد خوبی داشت. آدرین رابیو یک ضد حمله ی خوب را طراحی کرد که به یک ضربه زیبا از رونالدو ختم شد. سپس خوان کوادرادو حرکت کرد و دو بازیکن را پشت سر گذاشت و پس از رد و بدل کردن چند پاس در نزدیکی محوطه جریمه او روی پاس بنتانکور به توپ رسید و بعد از رسیدن به خط عرضی زمین رونالدو را در محوطه شش قدم دید. رونالدو هم با ضربه ای تمام کننده دروازه پپه رینا را باز کرد و۲۷ مین گل خود در سال ۲۰۲۰ را به ثمر رساند. هیچ بازیکنی در ۵ لیگ برتر اروپا بیش از این تعداد گلزنی نکرده است.

تیر دروازه مانع گلزنی CR7 شد

پاسخ لاتزیو به این گل ضربه خواکین کوریا بود که با فاصله از بالای دروازه به بیرون رفت. سپس حرکت خطرناکی که سرگی میلیکویچ ساویچ با سر توپ را روی ارسال استفان رادو برای ودات موریکی ارسال کرد که او نتوانست توپ را تبدیل به گل کند. کوریا بار دیگر با ضربه از نزدیکی محوطه جریمه دروازه را تهدید کرد که وویچک شزنی به راحتی توپ را در اختیار گرفت. سپس رونالدو با ضربه خود که به تیر دروازه برخورد کرد خطر یوونتوس را بار دیگر به لاتزیو یاد آوری کرد. اگر چه لاتزیو برای به ثمر رساندن گل تساوی تلاش می کرد و در حمله بعدی آن ها، موریکی توپ را به تور کناری دروازه زد. یوونتوس شکل بازی خود را حفظ کرد و در تمام حملات خود خطرناک ظاهر شد. بیانکونری با به ثمر رساندن گل دوم فاصله ی چندانی نداشت. ضربه کات دار رونالدو به سه کنج تیر دروازه برخورد کرد و ضربه کاشته این بازیکن پرتغالی هم با واکنش زیبای رینا دفع شد تا نیمه اول با همین نتیجه به پایان برسد.

موراتا از جلو تیم را رهبری می کند

یوونتوس نیمه دوم را با فشار شدید شروع کرد و رونالدو توپ را در زمین حریف گرفت و در اختیار بنتانکور قرار داد که ضربه از راه دور این بازیکن به بیرون رفت. لاتزیو نیز با ضربه آدام ماروسیچ که به بیرون رفت دروازه را تهدید کرد اما همواره با سرعت موراتا که به نظر مانند خنجری در قلب دفاع لاتزیو فرو می رفت مشکل داشت. روی یکی از همین فرار های بازیکن اسپانیایی رابیو در موقعیت گلزنی قرار گرفت  و تنها شیرجه ی عالی از رینا توانست از باز شدن دروازه برای بار دوم جلوگیری کند. کوریا به عنوان خطرناک ترین بازیکن لاتزیو در زمین باقیمانده بود و با حرکتی از سمت چپ دوباره دروازه را تهدید کرد اما بونوچی  که ۴۰۰ مین بازی خود را در ترکیب اولیه یوونتوس انجام می داد با زمان بندی بی نقص خود این حمله را متوقف کرد.

گل تساوی دقیقه آخری کایسدو

آندره آ پیرلو در دقیقه ۷۵ رونالدو و دژان کولوسفسکی را تعویض کرد و دیبالا و وستون مک کنی را به جای آن ها به زمین فرستاد. لاتزیو هر چه در توان داشت برای به ثمر رساندن گل تساوی انجام می داد. ماروسیچ در موقعیتی بدون یارگیری در محوطه شش قدم شانس گلزنی داشت اما ضربه سر او مستقیما توسط شزنی مهار شد. فدریکو برناردسکی تعویض بعدی در خط حمله بود که سه دقیقه قبل از دقیقه ۹۰ به بازی آمد و با توجه به این که آندره آ پیرلو بازی را تمام شده می دید، جایگزین موراتا شد. اگر چه لاتزیو و کایسدو طور دیگری فکر می کردند. تنها ثانیه هایی مانده به پایان کوریا با یک حرکت خوب خود را به موقعیتی خطرناک در داخل محوطه جریمه رساند و سپس توپ را در محوطه ی جریمه برای کایسدو ارسال کرد که با چرخش و ضربه ناگهانی پای چپ توپ را از شزنی گذراند و دروازه را باز کرد. کسب تنها یک امتیاز برای پیرلو و شاگردانش که چیزی با کسب سه امتیاز فاصله نداشتند نتیجه ی تلخی بود.

لاتزیو ۱-۱ یوونتوس ( نیمه اول ۰-۱ )

گلزنان: رونالدو دقیقه ۱۵، کایسدو دقیقه ۹۰ + ۴٫

لاتزیو

رینا، لوییز فلیپه، رادو ( هوودت دقیقه ۵۳ )، آچربی، ماروسیچ، کاتالدی ( پریرا دقیقه ۷۶ )، لوییز آلبرتو ( آکپا-آکپرو دقیقه ۷۶ ) میلینکوویچ ساویچ، فارز ( لازاری دقیقه ۵۳)، موریکی ( کایسدو دقیقه ۵۳ )، کوریا.

نیمکت نشینان: فورلانتو، آلیا، پاتریک، اندرسون، آرمینی، پارولو، مورو.

مربی: اینزاگی

یوونتوس

شزنی، کوادرادو، بونوچی، دمیرال، دنیلو، کولوسفسکی ( مک کنی دقیقه ۷۵ )، رابیو، بنتانکور، فرابوتا، موراتا ( برناردسکی دقیقه ۸۷ ) رونالدو ( دیبالا دقیقه ۷۵ ).

نیمکت نشینان: بوفون، پینسولیو، دراگوسین، آرتور، پورتانووا.

مربی: پیرلو