کامبک بانوان یوونتوس در برابر فلورنتیا

خبرنگار: سجاد عبداللهی

شاید این سخت ترین پیروزی تیم بانوان یوونتوس تا اینجای رقابت ها بود که به دست آمد. در بازی ای که شاگردان ریتا گوآرینو در برابر فلورنتیا عقب افتاده بودند در نیمه دوم توانستند بازی را برگردانند و هشتمین پیروزی خود را در هشتمین بازی از رقابت های این فصل کسب کنند.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – تنها سه دقیقه لازم بود تا یووه اولین موقعیت گلزنی خود را ایجاد کند. توپ خطرناک لیزا بوآتین به مارتینا روسوچی رسید تا او شانس خوبی برای گلزنی پیدا کند اما دروازه بان فلورنتیا سریانا فریدلی توانست دروازه رابسته نگه دارد. تنها لحظاتی مانده به دقیقه ۳۰ بازی فلورنتیا یک موقعیت خطرناک گلزنی به دست آورد، جایی که فلورین واگنر با ضربه ای محکم به سمت دروازه لارا جولیانی او را درون دروازه ی یوونتوس آزمود.

این نیمه با موقعیت های ارزشمندی همراه بود. فلورنتیا تلاش زیادی انجام داد اما یوونتوس تنها پنج دقیقه مانده به پایان نیمه اول دوباره صاحب موقعیت شد اما ضربه سر باربارا بونانسه آ از کنار دروازه به بیرون رفت. فلورنتیا در دقیقه ۴۴ با ضربه موج دار واگنر از لبه ی محوطه ی جریمه که جولیانی را در خط دروازه میخکوب کرد، پیش افتاد. این گل باعث شد که یوونتوس حسرت موقعیت از دست رفته دقایق قبل خود را بخورد.

با وجود اینکه بازیکنان یوونتوس در پایان نیمه ی اول با یک گل از حریف عقب بودند، طولی نکشید تا در نیمه دوم و در دقیقه ۵۴ به بازی برگردند و بازی را به تساوی بکشند. شلوغی در محوطه ی جریمه سبب شد تا کاروسو با استفاده از ناهماهنگی مدافعین گل تساوی را به ثمر برساند.

تنها دو دقیقه بعد پنالتی برای یووه به دست آمد. در این صحنه بازیکن تعویضی، لینا هرتیگ روی پاس فریدلی وارد محوطه ی جریمه شد. کریستینا جیرلی هم بدون اشتباه از روی نقطه ی پنالتی با ضربه به وسط دروازه شاگردان ریتا گوآرینو را در توسکانی پیش انداخت.

فلورنتیا تلاش کرد که به بازی برگردد اما ضربه ی از راه دور ملانیا مارتینوویچ به راحتی توسط جولیانی مهار شد. از طرف دیگر بازیکن تعویضی ماریا آلوز روی ارسال بی نقص سوفی پدرسن نتوانست دروازه را برای بار سوم باز کند و نتیجه را ۳-۱ کند.

بازی با حمله و عقب نشینی مکرر از هر دو تیم همراه شد در حالی که هر تیم می دانستند که تنها یک فرصت می تواند بازی را تغییر دهد اما این فرصت برای هیچ یک از دو تیم پیش نیامد و تیم بانوان یوونتوس توانست هشتمین پیروزی فصل خود را در هشتمین بازی به دست آورد.