به یاد آنجلو کارولی

خبرنگار: سجاد عبداللهی

فوتبالیست سابق  و گزارشگر مشهور، آنجلا کارولی در سن ۸۳ سالگی از دنیا رفت.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – کارولی که در سال ۱۹۵۵ به یوونتوس پیوست به مسیر خود با موفقیت ادامه داد و پس از بازنشستگی از فوتبالیست به گزارشگر تبدیل شد. او به عنوان روزنامه نگار، نویسنده و رمان نویس هم فعالیت کرد.

کارولی از آکویلا به یوونتوس پیوست. بازی اول خود را در برابر بلونیا انجام داد. بازی که او با زدن گل برتری تأثیر زیادی بر آن داشت.

به عنوان مهاجم، کارولی دو مقطع را در یوونتوس گذراند. در مقطع اول از ۱۹۵۵ تا ۱۹۵۷ او در تیمی جوان و بدون انگیزه ی کسب جام به میدان رفت. اما پس از بازگشت او در سال ۱۹۶۰، هم تیمی های او بازیکنانی مانند جیامپیرو بونیپرتی، جان چارلز و عمر سیووری و امثال آن ها بودند و برای دومین سال پیاپی به اسکودتو دست یافتند. دوران بازی کارولی در بیانکونری در فصل بعد به پایان رسید که در آن فصل او سه بار به میدان رفت.

به یاد آنجلو کارولی

پس از آویزان کردن کفش هایش، کارولی به گزارشگر ورزشی تبدیل شد و علاوه بر آن به دنبال کردن علاقه خود در نوشتن پرداخت و چندین رمان معمایی نوشت. او با توتو اسپورت و استامپا سرا کار کرد و مقالاتی در باره ی آخرین نتایج یوونتوس نوشت. او همچنین تاریخ باشگاه را در چندین کتاب تجلیل کرد.

بیش از یک نسل از خوانندگان با تحسین مهارت و شوق او بزرگ شدند. مشخصات بازیکنان توسط او در هورا یوونتوس به طور بسیار عالی نوشته شده اند و همیشه در یاد می مانند.

یوونتوس همدردی خود را با خانواده کارولی ابراز می کند.