گل اول آرتور در پیروزی برزیل

خبرنگار: سجاد عبداللهی

بررسی بازی های بازیکنان یوونتوس در تیم های ملی را با بازی های مقدماتی جام جهانی آمریکای جنوبی آغاز می کنیم.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – برزیل با نتیجه ی ۲-۰ در مونته‌ویدئو برابر اروگوئه به برتری رسید. این بازی رویارویی میان بازیکنان یوونتوس بود. بنتانکور از ابتدا برای اروگوئه به میدان رفت و آرتور و دنیلو هم در ترکیب ابتدایی برزیل حضور داشتند. آرتور گل اول برزیل را به ثمر رساند که اولین گل ملی او برای سلسائو نیز محسوب می شد. او و دنیلو ۹۰ دقیقه در زمین بازی کردند. ریچالیسون بازیکن اورتون، گل دوم برزیل را به ثمر رساند. بنتانکور در دقیقه ۶۱ از زمین خارج شد و بازیکن منچستر یونایتد ادینسون کاوانی دقیقه بعد اخراج شد.

در استادیوم  رودریگو پاز دلگادو اکوادور به پیروزی با نتیجه سنگین ۶-۱ در برابر کلمبیا دست یافت. در این بازی خوان کوادرادو ۹۰ دقیقه برای کلمبیا بازی کرد. گل های روبرت آربولدا، آنخل منا، مایکل استرادا و خاویر ریکاردو آرئاگا سبب شد تا تیم میزبان به برتری زود هنگام ۴-۰ دست یابد. سپس خامس رودریگز قبل از پایان نیمه اول یکی از گل ها را پاسخ داد. گونزالو پلاتا قبل از دریافت کارت زرد دوم گل پنجم را هم به ثمر رساند و پرویس استوپینان گل آخر بازی را وارد دروازه ی حریف کرد.

در اروپا، چهار بازیکن بیانکونری در تیم های ملی خود به میدان رفتند. پرتغال مرحله گروهی لیگ ملت ها رو با حضور در رده دوم جدول به پایان رساند و ۳-۲ برابر کرواسی به برتری رسید. رونالدو در این بازی ۹۰ دقیقه بازی کرد. متئوکواچیچ تیم میزبان را در نیمه اول پیش انداخت. مارکو راگ خیلی زود در نیمه دوم کارت زرد دوم را دریافت کرد و تنها یک دقیقه بعد روبن دیاز گل تساوی پرتغال را به ثمر رساند. ژائو فلیکس در دقیقه ۶۰ نتیجه بازی را به نفع پرتغال تغییر داد. اگر چه این برتری زیاد دوام نداشت و کواچیچ گل دوم خود را پنج دقیقه بعد به ثمر رساند. این بازی دراماتیک با گل دوم روبن دیاز در تنها یک دقیقه مانده به پایان بازی به اتمام رسید و پرتغال پیروز میدان شد.

در رویارویی دیگری میان بازیکنان بیانکونری، آدرین رابیو به همراه فرانسه به مصاف دژان کولوسفسکی در تیم سوئد رفت و بازی با نتیجه ۴-۲ به نفع خروس ها به پایان رسید. سوئد با گل ویکتور کلاسون به برتری زود هنگام دست یافت و سپس اولیویه ژیرو بازی را به تسلوی کشید. بنجامین پاوارد قبل از پایان نیمه اول فرانسه را پیش انداخت و ژیرو یک بار دیگر در نیمه دوم در دقیقه ۵۱ برای فرانسه گلزنی کرد و برتری تیم میزبان را بیشتر کرد. رابین کوایسون در دقایق پایانی برای سوئد گلزنی کرد و کینگزلی کومان هم پس از آن و در پنج دقیقه مانده به پایان گل دیگری برای فرانسه به ثمر رساند و حاشیه امنیت مناسبی برای پیروزی این تیم ایجاد کرد.

آخرین بازی دیشب، بازی میان اسپانیا و آلمان بود که برای مشخص کردن چهار تیم پایانی رقابت ها تعیین کننده بود. اسپانیایی ها بهتر و با صلابت تر کار کردند و با نتیجه ۶-۰ به برتری رسیدند. آلوارو موراتا که تا دقیقه ۷۳ در زمین حضور داشت گل اول اسپانیا را به ثمر رساند و فرلان تورس هتریک کرد. همچنین رودری و میکل اویارزابال هم در میان گلزنان بازی بودند.

گل اول آرتور در پیروزی برزیل

امشب آخرین بازی های ملی بازیکنان بیانکونری انجام خواهد شد و فدریکو برناردسکی به همراه ایتالیا برای رسیدن به چهار تیم پایانی لیگ ملت ها تلاش می کند. اگرچه نگاه ما به بازی وویچک شزنی در ترکیب لهستان برابر هلند نیز خواهد بود زیرا در این مسابقه پیروزی هر یک از این دو تیم و شکست آتزوری می تواند تیم روبرتو مانچینی را به جایگاه دوم جدول گروه تنزل دهد. مریح دمیرال هم به همراه ترکیه در برابر مجارستان برای کسب صدر جدول گروه و در نتیجه صعود به سطح اول لیگ ملت ها بازی می کند.