دبل CR7 در برابر کالیاری

خبرنگار: سجاد عبداللهی

کریستیانو رونالدو با دو گل خود سبب شد یووه با نتیجه ۲-۰ و با نمایشی کاملا راضی کننده از سد کالیاری بگذرد.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – بیانکونری از ابتدا با هدف و سرعت بالا بازی کرد و دبل رونالدو در پنج دقیقه این تیم را قبل از پایان نیمه اول با دو گل پیش انداخت که کاملا استحقاق آن را داشت. این حقیقت که آن ها نتوانستند در نیمه دوم گل سوم را به ثمر برسانند از درخشش این تیم با ارائه بازی کاملا مسلط در این دیدار کم نمی کند.

یووه تلاش برای گلزنی را شروع می کند

با وجود گردش سریع و هوشمندانه توپ که به وسیله ی آرتور هدایت می شد، تیم آندره آ پیرلو در ابتدا کار سختی برای نفوذ به سیستم ۱-۴-۵ کالیاری داشت زیرا ساردینیایی ها مرتبا ارسال ها را دفع و پاس ها را قطع می کردند. در دقیقه ده بیانکونری توانست به سیستم دفاعی حریف نفوذ کند و فدریکو برناردسکی روی پاس آلوارو موراتا دروازه را باز کرد که این گل به دلیل آفساید میلیمتری مردود شد.

یووه به فشار خود ادامه داد و آدرین رابیو، رونالدو و برناردسکی همگی به سمت دروازه ضربه زدند و کالیاری در زمین خود دفاع می کرد. پرس از جلوی شدید بیانکونری خطرناک بود و پشت سر هم موقعیت هایی نصیب یووه می شد. دژان کولوسفسکی یک موقعیت خوب به دست آورد و سعی کرد توپ را وارد دروازه کند اما ضربه او به بیرون رفت. ضربه زمینی برناردسکی از لبه ی محوطه ی جریمه هم توسط آلیسیو کرانگو مهار شد.

دبل CR7

این فشار بالا دیر یا زود جواب می داد و در نهایت در دقیقه ۳۸ به نتیجه رسید. یک حرکت شناور بسیار خوب به پاس موراتا برای رونالدو ختم شد که این بازیکن هم قبل از باز کردن دروازه دو مدافع را از پیش رو برداشت و گلی که استحقاق آن را داشت به ثمر رساند.

یووه پس از گل هم عقب ننشست و به خصوص رونالدو عطش زیادی برای گلزنی دوباره داشت. کمتر از یک دقیقه بعد از این که ضربه کولوسفسکی به بیرون رفت فوق ستاره پرتغالی در زمان درست در جای درست بود و ضربه سر مریح دمیرال را به گل تبدیل کرد و یووه را قبل از پایان نیمه اول ۲-۰ پیش انداخت.

دمیرال توپ را به تیر دروازه زد

کالیاری باید به خود می آمد و ورود روکاردو سوتلی در ابتدای نیمه دوم تا حدی موتور این تیم را روشن کرد. اگرچه این یووه بود که با گلزنی فاصله چندانی نداشت و دمیرال روی ضربه ی کرنر خوان کوادرادو ضربه سر محکم خود را به تیر دروازه زد.

تنها مدت کوتاهی پس از آن، برناردسکی با رها کردن توپ از سوی رونالدو به توپ رسید اما کرانگو توانست مانع باز شدن دروازه تیمش شود.

یووه روی حالت کروز کنترل

بیانکونری کاملا کنترل بازی را به دست آورد و توانست عقب نشینی کند و منتظر اشتباه کالیاری باشد تا دوباره به بازی سرعت ببخشد.

به نظر تنها بحث زمان به ثمر رسیدن گل سوم مطرح بود اما کم دقتی مانع گلزنی یووه می شد. برناردسکی از سمت چپ توپ را برای موراتا در محوطه ی جریمه ارسال کرد اما ضربه این بازیکن اسپانیایی به بیرون رفت.

سرمربی پیرلو تغییراتی در تیم خود ایجاد کرد. وستون مک کنی، پائولو دیبالا و سپس رودریگو بنتانکور، فدریکو کیه زا و الکس ساندرو وارد زمین شدند. لا جویا تنها به کمی زمان نیاز داشت تا جادوی خود را در زمین انجام دهد اما ضربه او از موقعیتی مناسب به گل تبدیل نشد.

گل سومی در کار نبود اما یووه با کنترل کامل، بازی را به اتمام رساند. تا قبل از سوت پایان بازی حتی لکه ای هم بر پیراهن جیانلوئیجی بوفون دیده نمی شد و این نشانی از نمایش بی نقص بانوی پیر در این دیدار بود.