صعود یووه به ۱۶ تیم پایانی

خبرنگار: سجاد عبداللهی

گل دقایق پایانی آلوارو موراتا به این معنی بود که یوونتوس به برتری ۲-۱ برابر فرانس واروش در استادیوم آلیانز دست پیدا کرد و صعود خود به میان ۱۶ تیم پایانی لیگ قهرمانان را قطعی کرد.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – روند و جریان این بازی به شرح زیر بود.

اوزونی و رونالدو نتیجه بازی را ۱-۱ می کنند

تیم میهمان به نظر مصمم می رسید و در دقیقه ۱۸ با فرار توماک از تله آفساید و پاس او برای اوزونی که توانست دروازه را باز کند پیش افتاد. این گل بیانکونری را به تلاش بیشتر وادار کرد و آن ها فشار وارد کردن به مجار ها را شروع کردند. ضربه سر دنیلو در آغوش دیبوش قرار گرفت و گل کریستیانو رونالدو به دلیل آفساید مردود شد. اما این بازیکن پرتغالی توانست چند دقیقه بعد بازی را به تساوی بکشد. او با دریافت توپ از کوادرادو به سمت داخل حرکت کرد و با ضربه ای مهار نشدنی از بیرون محوطه جریمه درازه را باز کرد.

مسلط شدن یووه

شروع نیمه دوم با اشتیاق بیانکونری برای رسیدن به برتری زود هنگام همراه بود. ضربه برناردسکی توسط فریمپونگ مهار شد و ضربه آزاد رونالدو به دیوار دفاعی بر خورد کرد. سپس ضربه ی والی برناردسکی از مقابل دروازه با برخورد به نوک انگشتان دروازه بان حریف به تیر دروازه برخورد کرد. با قفل شدن بازی، پیرلو تصمیم به انجام سه تعویض گرفت و موراتا، کیه زا و کولوسفسکی را به ترتیب به جای دیبالا، برناردسکی و مک کنی به میدان فرستاد. مورتا با حرکتی زیبا توپ را از بین پاهای بازیکن حریف عبور داد و توپ را در محوطه جریمه به رونالدو رساند. او تلاش کرد توپ را از بالای سر دروازه بان وارد دروازه کند اما دیبوش دروازه خود را نجات داد و نتیجه را ۱-۱ مساوی نگه داشت. در ۱۵ دقیقه پایانی بیانکونری کاملا بر بازی مسلط بود و آن ها موقعیت های زیادی ایجاد کردند. بازیکن اسپانیایی با گلزنی فاصله ای نداشت اما ضربه او به تیر دروازه برخورد کرد و ضربه ی والی بنتانکور با برخورد به نوک انگشتان دروازه بان به بیرون رفت.

موراتا یک گل تعیین کننده به ثمر می رساند

فرانس واروش در برابر فشار تسلیم شد و یوونتوس به گل برتری که برای آن تلاش می کرد دست یافت. دنیلو، کوادرادو را از سمت راست راه انداخت. این بازیکن کلمبیایی با ارسالی عالی به داخل محوطه ی جریمه توپ را به موراتا رساند و موراتا در محوطه شش قدم دروازه را باز کرد. این پیروزی به این معنی بود که یوونتوس صعود خود را در حالی که دو بازی از مرحله گروهی باقی مانده قطعی کرد.

ترکیب یوونتوس: شزنی، کوادرادو، دنیلو، دلیخت، الکس ساندرو، مک کنی (کولوسفسکی دقیقه ۶۲)، بنتانکور (رمزی دقیقه ۸۳)، آرتور (رابیو دقیقه ۸۳)، برناردسکی (کیه زا دقیقه ۶۲)، دیبالا (موراتا دقیقه ۶۲)، رونالدو

نیمکت نشینان یوونتوس: پینسولیو، اسرائل، بوفون، رمزی، موراتا، کیه زا، رابیو، دراگوسین، فرابوتا، پورتانووا، کولوسفسکی.

ترکیب فرانس واروش: دیبوش، جی لوورنسیس، بلازیچ، فریمپونگ، دوالی، هیستر، سیگر، سومالیا، زوبکو، اوزانی، نوجن.

نیمکت نشینان فرانس واروش: شسکی، اوری، خاراتین، کواسویچ، ماک، بوتکا، باتورینا، سونتوش، بولی، ایسائل، لایدونی.