نکات بازی یوونتوس – فرانس واروش

خبرنگار: سجاد عبداللهی

شش نکته بازی یوونتوس در برابر فرانس واروش

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – این نکات به شرح زیر می باشد.

 صعود به جمع ۱۶ تیم پایانی

یوونتوس در کنار اینتر ( ۸ بار، بین فصل های ۲۰۰۴/۲۰۰۵ تا ۲۰۱۱/۲۰۱۲ ) دومین تیم ایتالیایی است که از زمان اجرای فرمت جدید لیگ قهرمانان برای ۷ فصل متوالی به جمع ۱۶ تیم پایانی این رقابت ها راه می یابد.

شرایط رونالدو در UCL

کریستیانو رونالدو ۷۰ گل در مسابقات خانگی در لیگ قهرمانان به ثمر رسانده است. این رکوردی از نظر تعداد گل در بازی های خانگی در این رقابت هاست و در این رکورد با لیونل مسی برابر است. او در برابر ۳۴ حریف مختلف در لیگ قهرمانان موفق به گلزنی شده و از رائول (۳۳ تیم) پیش افتاده است. تنها لیونل مسی در برابر حریفان مختلف بیشتری (۳۶ تیم) موفق به گلزنی شده است. این بازیکن پرتغالی پس از لیونل مسی و کریم بنزما سومین بازیکنی است که موفق شده در بیش از ۱۵ فصل متوالی لیگ قهرمانان گلزنی کند.

موراتای آماده

آلوارو موراتا در این فصل چهار گل در پنج مسابقه ی لیگ قهرمانان به ثمر رسانده،که با بهترین رکورد او در یک فصل از این رقابت ها که در سال ۲۰۱۴-۲۰۱۵ در ۱۲ بازی برای یوونتوس رقم خورده بود برابری می کند. تنها ارلینگ هالند (شش گل) بیش از موراتا (۵ گل) در این فصل از این رقابت ها موفق به گلزنی شده است.

چهار پاس گل از کوادرادو

خوان کوادرادو پس از دنی آلوز در می ۲۰۱۷ در برابر موناکو اولین بازیکن یوونتوس است که در یک بازی لیگ قهرمانان دو پاس گل به نام خود ثبت می کند.

ثبت رکورد مک کنی

وستون مک کنی اولین بازیکن آمریکایی است که در ترکیب یک تیم ایتالیایی از ابتدا به میدان می رود.

ساندرو ۲۰۰

الکس ساندرو ۲۰۰ مین بازی خود برای یوونتوس در تمام رقابت ها را انجام داد.