یووه به لطف گل لحظه آخری آلوارو موراتا در برابر تیم مجارستانی فرانس واروش حضور خود در مرحله حذفی لیگ قهرمانان را دو بازی مانده به پایان مرحله گروهی قطعی کرد. این مهاجم اسپانیایی در دقیقه پایانی بازی پس از آن که کریستیانو رونالدو گل میرتو اوزونو را پاسخ داده بود، گل برتری را به ثمر رساند.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – در اینجا به صحبت های آندره آ پیرلو، موراتا و دلیخت با خبرنگاران می پردازیم.

آلوارو موراتا

“همه بازی ها در لیگ قهرمانان سخت هستند و این بازی هم همینطور بود اما ما در آخر به پیروزی رسیدیم و همین اهمیت دارد. ما خوشحال هستیم و حالا می توانیم دوباره روی سری آ تمرکز کنیم. من حالا بازیکن بهتری از نظر گستردگی ناحیه ی بازی هستم. سعی می کنم بیشتر در بازی سازی شرکت کنم و اخیرا مرتبا گلزنی کرده ام. امروز توپ را به تیر دروازه هم زدم ولی بعد از خوش شانس بودم و موفق به گلزنی شدم.”

آندره آ پیرلو

“ما می خواستیم با رویکردی متفاوت بازی را شروع کنیم زیرا کمی بیش از حد مغرور شده بودیم و سپس باید بازی را دنبال می کردیم. پرس اولیه ی ما به اندازه ای که می خواستیم پر انرژی نبود اما مهم بود که شکل بازی خودمان را از دست ندهیم و در تنگنا قرار نگیریم. البته در نیمه اول چند بار این اتفاق افتاد اما پس از وقفه بین دو نیمه بهتر شدیم. هر چند ما به اندازه کافی توپ را سریع به گردش در نیاوردیم. آرتور امروز زمانی که نیاز داشتیم بازی را به کناره ها ببریم سعی کرد توپ را کمی بیش از حد جلو ببرد اما او در حال پیشرفت است و همچنین از دیدگاه آمادگی جسمانی در حال بهتر شدن است. پائولو دیبالا بازیکن دیگری است که در حال پیشرفت می باشد. او مدتی دور از میادین بوده و بازگشت به دوران اوج کمی زمان می برد. بازگشت ماتیاس دلیخت برای ما مهم است. با حضور او ما تهاجمی تر هستیم و وقتی مالکیت توپ را در اختیار داریم، او کمک زیادی می کند. او تنها ۲۰ سال دارد اما از همین الآن ویژگی های کاپیتان را دارد.”

ماتیاس دلیخت

“بازی امروز بازی عجیبی بود. فرانس واروش خیلی یکپارچه بازی کرد و پیدا کردن بازیکنان در میان خطوط این تیم دشوار بود. ما باید توپ را سریع تر به گردش در بیاوریم و از بالا پرس کنیم. باید جسورانه تر بازی کنیم زیرا با این کار می توانیم شانس های گلزنی بیشتری خلق کنیم.”