CAPEX.com شریک تجاری یوونتوس می شود

خبرنگار: سجاد عبداللهی

CAPEX.com که از سال ۲۰۱۶ به شکل جهانی فعال بوده و از رویکردی محلی برای دسترسی بیشتر به بازار برای سرمایه گذاران و تجار استفاده می کند حالا شریک تجاری یوونتوس است.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – با ارائه راه حل های منحصر به فرد از طریق CFD ها (Contract for Differences) “به معنی تفاوت های قرارداد” بر پلتفرم های تجارت آنلاین Forex و همچنین ابزار هایی برای تحلیل تعاملی بازار، همکاری CAPEX.com با یوونتوس با هدف نزدیک تر کردن علاقه مندان به تجارت خدمات انحصاری ارائه شده توسط شریک تجاری رسمی جدید یوونتوس است.

CAPEX.com در تمام بازی های انجام شده در استادیوم آلیانز در تمام رقابت های سری آ و جام حذفی به نمایش در خواهد آمد و تابلو های ثابتی در زمین های تمرینی در کمپ تمرینات یووه هم به آن اختصاص خواهد یافت همچنین در طول فصل محتوای خاصی هم به این تبلیغات اضافه خواهد شد.

برای جزئیات بیشتر درمورد CAPEX.com و همکاری آن با باشگاه شما می توانید سایت capex.com/Juventus را ملاحظه کنید.

و اما قراردادهای CFD چه هستند؟

قراردادهای CFD ذاتاً ابزارهای مالی مشتق شده اند که این فرصت را در اختیار معامله گران قرار می دهند که از نوسانات قیمتی دارائی های مختلف کسب سود کنند و در زمانی که قیمت های دارائی بالا می روند معاملات خرید (پوزیشن های long) باز نمایند و در زمانیکه قیمت های دارائی پایین می آیند معاملات فروش (پوزیشن های short) باز کنند. ارزش CFD به دارائی اصلی ای مرتبط است که در جهت یکسان با قیمت دارائی اصلی حرکت می کند و به همان عوامل بستگی دارد. قراردادها برای تفاوت در مقایسه با معاملۀ مستقیم دارائی اصلی بسیار منعطف تر و در دسترس تر هستند ضمن اینکه مزیت های بیشتری نیز دارند از جمله هزینۀ کم، معامله با اهرم و تنوع بازار.

هنوز نمیدانید منظور چیست؟!

اگر هنوز می پرسید “یک CFD چیست؟” پس بهتر است با بیان یک مثال از معاملۀ یک CFD به شما کمک کنیم تا بتوانید آن را بطور کاربردی تصور کنید. فرض می کنیم که قیمت اولیۀ سهام Apple برابر است با ۱۰۰ دلار. شما تصمیم می گیرید که به ازای ۱۰۰۰ سهم اپل یک قرارداد CFD بخرید. اگر پس از آن قیمت تا ۱۰۵ دلار بالاتر رود، جمع تفاوت که باید توسط فروشنده به خریدار پرداخت شود برابر می شود با ۵۰۰۰ دلار. و بالعکس، اگر قیمت هر سهم به ۹۵ دلار کاهش پیدا کند فروشنده ۵۰۰۰ دلار از خریدار دریافت خواهد کرد. این قرارداد شامل خرید/فروش دارائی های اصلی و تملک فیزیکی نمی شود و به این ترتیب سرمایه گذاران می توانند از ثبت حقوق مالکیت برای دارائی ها و هزینه های تراکنش مرتبط پرهیز کنند.