کریستیانو رونالدو مرد تمام نشدنی فوتبال فوق ستاره پرتغالی و سی و پنج ساله یوونتوس چندی پیش موفق شد جایزه گلدن فوت (پای طلایی) سال ۲۰۲۰ را دریافت کند.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – ستاره پرتغالی یوونتوس کریستیانو رونالدو موفق شد هجدهمین جایزه گلدن فوت (پای طلایی) جهان را در رقابت با لیونل مسی  آرژانتینی و رابرت لواندوفسکی لهستانی و محمد صلاح مصری ازآن خود کند.

عموم مردم می توانند سالانه از میان لیست ۱۰ نفره اعلام شده به بازیکنان حاضر در لیست رای بدهند. البته رای و نظر کارشناسان نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. رونالدو موفق شد رای بیشتری نسبت به سایر بازیکنان حاضر در این لست کسب کند.

دیگر بازیکنان حاضر در این لیست عبارت اند از: لیونل مسی (بارسلونا)، رابرت لواندوفسکی (بایرن مونیخ)، جورجیو کیه لینی(یوونتوس)، نیمار جونیور داسیلوا (پاری سن ژرمن)، سرخیو راموس (رئال مادرید)، سرخیو آگوئرو (منچستر سیتی)، جرارد پیکه (بارسلونا)، محمدصلاح (لیورپول)، آرتورو ویدال (بارسلونا – اینترمیلان) بودند که طبیعتا رونالدو تعداد آرای بیشتری از همه بازیکنان نامبرده دریافت کرد.

ronaldo picture

شایان ذکر است که این جایزه تنها به بازیکنان فعال که سن بالای ۲۸ سال دارند تعلق می گیرد و هر بازیکن در تمام دوران حرفه ای خود تنها یکبار می تواند این جایزه را کسب نماید.

باشگاه یوونتوس پرافتخارترین باشگاه در این زمینه بشمار می آید چرا که ۴ بازیکن تا بحال از این تیم پرافتخار ایتالیایی موفق به دریافت این جایزه شده اند:

پاول ندود در سال ۲۰۰۴
الساندرو دلپیرو سال ۲۰۰۷
جانلوئیجی بوفون سال ۲۰۱۶
کریستیانو رونالدو در سال ۲۰۲۰

پس از یوونتوس تیم های میلان، پاری سن ژرمن و رئال مادرید با (۲عنوان) تیمهای بارسلونا، برشا، آنتالیااسپور، فنرباغچه، گلاتاسرای، منچستریونایتد، رم و پرتو با (یک عنوان) قرار دارند.