دفتر دادستانی عمومی پروجا تأیید کرد که باشگاه یوونتوس حتی در بالاترین سطوح مدیریتی در شتاب دهی به کسب شهروندی لوئیس سوارز دست داشته است و افزود: “بررسی های بیشتری در حال انجام هستند.”

مقامات ایتالیایی موارد غیر قانونی ادعا شده در آزمون شهروندی لوئیز سوارز در ماه سپتامبر را بررسی کرده اند.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – سوارز در دانشگاه پروجا این آزمون را پشت سر گذاشت. این مهاجم اروگوئه ای آن طور که گزارش شده مورد علاقه ی یوونتوس بود حتی با وجود این که بانوی پیر سهمیه ای برای جذب بازیکنان اهل خارج از اتحادیه ی اروپا نداشت. این مهاجم اروگوئه ای در نهایت از بارسلونا به اتلتیکو مادرید پیوست.

دفتر دادستانی پروجا روز جمعه تعلیق هشت ماهه ی رئیس دانشگاه پروجا، جیولیانا گرگو، مدیر عامل این دانشگاه سیمونه الیویری و اساتید آن استفانی اسپینا و لورنزو روکا را از فعالیت های اداری عمومی به دلیل نقض افشای اسرار حرفه ای با هدف سود نامشروع و نشر اکاذیب ایدئولوژیک به صورت عمومی تأیید کرد.

بر طبق بیانیه ی دادستانی مشخص شد که محتوای این آزمون از قبل به این بازیکن اطلاع داده شده تا به نتیجه و نمره ای از پیش تعیین شده منجر شود تا درخواست هایی که توسط یوونتوس انجام شده است را با هدف کسب تصویری مناسب هم به صورت فردی و هم برای دانشگاه برآورده کنند.

بررسی ها همچنین اجازه داده اند تا مشخص شود که در روز های اول سپتامبر ۲۰۲۰، مدیریت باشگاه تورینی حتی در بالاترین سطوح سازمانی برای شتاب دادن به تأیید شهروندی سوارز دخیل بوده است. این مسئله بیان می کند که فرضیات جدید در مورد جرائم فردی بجز موارد مربوط به دانشگاه همچنان در فرایند مطالعه هستند.

ماریا تورکو یکی از وکلای یوونتوس در ماه سپتامبر بیان کرد که “هیچ مذاکره با توافقی وجود نداشته است.”

ریسک های موجود پرونده سوارز

FIGC (فدراسیون فوتیال ایتالیا) بررسی را در مورد مدیران باشگاه یوونتوس با توجه به پرونده ی آزمون زبان ایتالیایی لوئیس سوارز آغاز کرده است اما ریسک های متوجه باشگاه چه مواردی هستند؟

بررسی های پس از موارد غیر قانونی ادعا شده در آزمون شهروندی لوئیس سوارز در ماه سپتامبر ادامه دارد.

اسپرت مدیاست نشان می دهد که همه چیز حول قانونی ایالتی می باشد که پس از قانون چند گذرنامه ای (چند ملیتی) در سال ۲۰۰۱ ایجاد شد – ماده ۳۲ بند ۷٫

مهاجم سابق بارسلونا که در نهایت به اتلتیکو مادرید منتقل شد، آزمونی را در دانشگاه پروجا پشت سر گذاشت و به نظر می رسید قرار است انتقال او به یوونتوس کامل شود. اما بیانکونری قبل از آن سهمیه بازیکنان غیر اروپایی خود را پر کرده بود و مهاجم اروگوئه ای برای اجتناب از این قانون به دنبال کسب شهروندی ایتالیا بود.

آلوارو موراتا در ماه اکتبر به استادیوم آلیانز برگردانده شد و سوارز جای خالی این بازیکن اسپانیایی را در اتلتیکو مادرید پر کرد.

باشگاه فوتبال یوونتوس در بیانیه ای تأیید می کند فابیو پاراتیچی از حق دفاع از خود در پرونده ی لوئیس سوارز مطالع شده است.

“جرائم ادعا شده توسط دفتر دادستانی عمومی در دادگاه پروجا منحصرا درمورد ماده ی ۳۷۱ دستو قضائی است.”

“باشگاه قویا بر صحت کار پاراتیچی تأکید می کند و مطمئن است که بررسی های بیشتر به روشن شدن شرایط او در زمانی منطقی کمک خواهند کرد.”

خبرنگاران روزنامه لا استامپا و لا رپوبلیکا گزارش داده اند که وکلای یوونتوس ماریا تورکو و لوئیجی چیاپرو نیز تحت بررسی قرار دارند.