برتری بانوان لیون در بازی رفت

خبرنگار: سجاد عبداللهی

تیم بانوان یوونتوس پس از باخت ۳-۲ در بازی رفت مرحله ی ۳۲ تیم پایانی در استادیوم آلیانز، اگر می خواهند به دور بعد رقابت های لیگ قهرمانان بانوان صعود کنند باید هفته آینده لیون را شکست دهند.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – اگرچه بیانکونره پس از این که در بازی امروز بیش از این که به کار دفاعی بپردازند دو بار در برابر قهرمانان بلامنازع پیش افتادند اما لیون در لحظات آخر ورق را برگرداند و کامبک را کامل کرد.

بازی

لیون زمان زیادی را برای شروع حملات خود از دست نداد و تنها یک دقیقه پس از آغاز بازی لارا جولیانی مجبور به انجام واکنشی عالی روی ضربه ی سر گونارسدوتیر شد.

این می توانست نشان دهنده ی بعد از ظهری کابوس وار برای بیانکونره باشد اما با گذشت زمان یوونتوس تسلط بیشتری در بازی پیدا کرد. آن ها پس از گذشت یک ربع از زمان بازی به تیم قهرمان ضربه زدند.  کاروسو توپ را به جیرلی رساند که او هم توپ را به لینا هرتیگ سپرد اما این بازیکنی سوئدی توپ را به تور کناری دروازه زد.

موقعیت های بیشتری در راه بود و سه دقیقه بعد تیم میزبان پیش افتاد. باربارا بونانسه آ ارسالی بسیار دقیق برای هرتیگ انجام داد که او هم با ضربه سر توپ را از سد بوهادی گذراند و شروعی رویایی را برای یووه رقم زد.

این گل واکنش لیون را در بر داشت و جولیانی روی ضربه ی کاسکارینو در دقیقه ی ۳۲ عالی کار کرد. سپس پنج دقیقه بعد تیم میهمان به دلیل خطای بونانسه آ در لبه ی محوطه ی جریمه صاحب ضربه ی پنالتی شدند. جولیانی جهت را به درستی تشخیص داد اما نتوانست ضربه ی دقیق رنارد را مهار کند و نتیجه برابر شد.

یووه بلافاصله نظم خود را به دست آورد و دوباره بازی خود را انجام داد. تیم فرانسوی حفره هایی در دفاع داشت و هرتیگ می توانست گل دوم خود را هم در موفعیت تک به تک با بوهادی به ثمر برساند اما نتوانست کار را تمام کند.

هرتیگ بلافاصله جبران کرد. وقتی پرتاب بلند او در دقیقه ۳۷ توسط بوکانان به گل تبدیل شد تا شاگردان گوآرینو را در پایان نیمه اول ۲-۱ برنده کند.

یووه پس از آغاز نیمه دوم خسته شد و مدافع عنوان قهرمانی به تدریج بازی خود را تحمیل کرد، به ویژه پس از ورود ملوین مالارد. این بازیکن نوجوان فرانسوی با استفاده از به هم ریختگی خط دفاعی، بازی را بار دیگر در میانه های نیمه ی دوم به تساوی کشاند.

مالارد که از تساوی راضی نبود، حرکت کرد و پاسی فوق العاده را برای کوماگای ارسال کرد تا گل برتری را دو دقیقه مانده به پایان بازی به ثمر برساند و امید های یووه را برای حفظ نتیجه ی خوب نیمه ی اول از میان بردارد.

با این وجود بازیکنان بیانکونره از عملکرد کلی خود راضی خواهند بود. آن ها قطعا شایسته بودند و هفته ی آینده مصمم برای تلافی کردن این نتیجه در برابر قهرمان هفت دوره ی این مسابقات به فرانسه سفر خواهند کرد.