مصاحبه های پس از بازی با بارسا

خبرنگار: سجاد عبداللهی

ما شاهد یوونتوسی عالی در نیوکمپ بودیم که سبب شد بیانکونری گروه را با دبل کریستیانو رونالدو و گل آکروباتیک وستون مک کنی با صدر نشینی تمام کند.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – این پیروزی همچنان قدمی بسیار مهم در رشد تیم بود و این موضوع در صحبت های مربی تیم آندره آ پیرلو، لئوناردو بونوچی و جیانلوئیجی بوفون هم مورد تأکید قرار گرفت.

آندره آ پیرلو

“رونالدو با دو گل خود به ما کمک کرد اما ما باید از کل تیم که بازی کاملی را انجام دادند تشکر کنیم. رویکرد اولیه نسبت به دیگر بازی ها متفاوت بود و وقتی چنین انگیزه و عزمی را دارید، ارزش ها مشخص می شوند. ما در حفظ موقعیت خودمان خوب کار کردیم و برای برتری در میانه میدان آماده بودیم و هم رمزی و هم مک کنی به خوبی حرکت می کردند. وقتی در میانه ی میدان برتری داشته باشید، بازی را در کنترل دارید. این پیروزی باید در کار ما آگاهی و اعتماد به نفس بیشتری ایجاد کند. به این دلیل این پیروزی اهمیت داشت و نیز برای رنکینگ ها نیز پیروزی مهمی بود اما باید آن را فراموش کنیم و از فردا به رقابت های بعدی فکر کنیم.”

لئوناردو بونوچی

“همه ی ما این یووه را می خواستیم. ما با اراده، مشارکت، انگیزه، فداکاری و انسانیت به زمین رفتیم و توجهی بسیار زیاد به جزئیات داشتیم. این باید تفاوت ایجاد کند و مرحله ی بعدی رشد ما باشد. نشان دادیم که همه ی این موارد را داریم و نباید آن ها را از دست بدهیم. این کار های بزرگ سبب افزایش عزت نفس و آگاهی از این می شوند که با استفاده از ارزش هایمان که امروز آن ها را نشان دادیم، می توانیم هر بازی را ببریم.”

جیانلوئیجی بوفون

“من برای بازی در چنین مسابقاتی خیلی هیجان زده هستم. این پیروزی ای بزرگ است و من این بازی را با رضایت کامل به یاد خواهم داشت زیرا این چیزی است که هر روز اتفاق نمی افتد. امروز ما به عنوان تیم پیروز شدیم و منظورم از تیم ۳۰ نفر است. کلین شیت ضروری بود. گل خوردن مرا بسیار ناراحت می کند، به ویژه در چنین بازی هایی. من می خواهم نشان دهم که چرا به بازی کردن ادامه می دهم. هنوز از این کار لذت می برم. من اینجا در دسترس همه هستم. هنوز رویا ها و آرزو هایی دارم اما دوست دارم برای همه ی بازیکنان حامی باشم که امروز می خواهم از همه ی آن ها تشکر کنم. اول از همه تک و سپس بقیه ی کارکنان.”

آرتور

“این نتیجه ای بود که به دنبال آن بودیم. ما هر روز برای آن تمرین کرده بودیم. این نتیجه را به دست آوردیم و من خوشحالم. بازی بارسلونا را بررسی کردیم و این نتیجه نقطه اوج تلاش های زیاد بود و این پیروزی رده ی اول گروه را هم از آن ما کرد. یووه تیم بزرگی است، با بازیکنان بزرگ و مربی بزرگ. همه ی ما کیفیت او را می دانیم و او به من کمک زیادی می کند و بازگشت به نیوکمپ برای من بسیار خوب بود اما حالا من فقط برای رشد بیش ر و بیشتر در یووه کار می کنم.”

کریستیانو رونالدو

“ما بسیار خوشحال هستیم. می دانستیم که این مأموریتی تقریبا غیر ممکن است که در  نیوکمپ این نتیجه را بگیریم اما این کار را انجام دادیم. کلید آن این بود که با روحیه ای مناسب وارد بازی شویم. پس از ۳۰ دقیقه ما ۲-۰ جلو بودیم و از آنجا فهمیدیم که این کار ممکن است و آن را انجام دادیم. این نتیجه می تواند سبب افزایش زیادی در اعتماد به نفس ما شود. ما به برد در برابر تیمی مانند بارسلونا نیاز داشتیم. من امیدوارم که در بازی های بعدی بتوانیم این مسیر را ادامه دهیم که این مسیر از بازی برابر جنوا آغاز می شود.”