نکات بازی بارسلونا – یوونتوس

خبرنگار: سجاد عبداللهی

پنج نکته از بازی بارسلونا – یوونتوس

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – این نکات به شرح زیر می باشد.

در صدر

یوونتوس مرحله ی گروهی لیگ قهرمانان را در چهار فصل از پنج فصل قبلی در صدر به اتمام رسانده است.

رکورد گلزنی در برابر بارسا

یوونتوس اولین تیم ایتالیایی است که تا بحال موفق به ثبت ۳ گل یا بیشتر در خارج از خانه در برابر بارسلونا شده است ( آث میلان در زمین بی طرف در سال ۱۹۹۴ در فینال لیگ قهرمانان این کار را انجام داده بود ).

کریستیانو در برابر بارسا

حالا نیوکمپ استادیومی است که کریستیانو رونالدو در طول دوران بازی خود بیشترین گل های خارج از خانه را در آن به ثمر رسانده است (۱۴ گل). او همچنین گل بیستم خود را در برابر بارسلونا به ثمر رساند و حتی این دو گل اولین گل های او در لیگ قهرمانان برابر بارسلونا بودند. به علاوه، CR7 سومین دبل خود را برابر بارسلونا در تمامی رقابت ها انجام داد ( قبلا در فوریه ۲۰۱۳ در جام حذفی اسپانیا و در اکتبر ۲۰۱۲ در لالیگا این کار را انجام داده بود).

وستون جوان

وستون مک کنی پس از پل پوگبا، مارکو پیاتسا و پائولو دیبالا چهارمین بازیکن جوان گلزن در لیگ قهرمانان اروپا با پیراهن یوونتوس است ( ۲۲ سال و ۱۰۲ روز ).

جیجی

جیانلوئیجی بوفون دومین بازیکن در تاریخ لیگ قهرمانان است که در سن ۴۲ سالگی به میدان می رود (پس از مارکو بالوتا). بازی او در برابر بارسلونا ۱۷مین فصل حضور او در لیگ قهرمانان اروپا بود. تنها سه بازیکن در فصول بیشتری در این رقابت ها بازی کرده اند (کاسیاس ۲۰، گیگز ۱۹ و کریستیانو رونالدو ۱۸ فصل). این دروازه بان حالا با سبقت از ادوین وندرسار (۴۰ سال و ۲۱۱ روز در می ۲۰۱۱ با منچستر یونایتد) مسن ترین بازیکنی است که برابر بارسلونا در لیگ قهرمانان بازی کرده است (۴۲ سال و ۳۱۴ روز).