یووه مرحله گروهی لیگ قهرمانان را به شکل دلخواه و با پیروزی فوق العاده ی ۳-۰ در نیوکمپ در شب اروپایی به یاد ماندنی به پایان رساند. بارسلونا در خانه در رقابت های اروپایی از سال ۲۰۱۳ به بعد نباخته بود اما کریستیانو رونالدو در رقابت به نظر پایان ناپذیر خود با لیونل مسی برای اثبات برتری فوتبالی، بالاتر از این بازیکن قرار گرفت.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – این نتیجه صدر نشینی را تثبیت کرد و انتقام شکست ۲-۰ در استادیوم آلیانز را در رویارویی دو تیم در ماه اکتبر گرفت. چنین عملکرد مسلطی که سر شار از شجاعت، اراده، کیفیت تکنیکی و هوش بود توانست به خوبی به عنوان نقطه عطف در این فصل باشد.

گل زودهنگام CR7

یووه شروعی طوفانی داشت و بلافاصله در موقعیت هجومی قرار گرفت. کریستیانو اولین موقعیت گلزنی بازی را با دریافت توپ در داخل محوطه ی جریمه از وستون مک کنی داشت اما ضربه ی آرام او مستقیما در دستان مارک آندره ترشتگن قرار گرفت. تنها لحظاتی بعد، این بازیکن پرتغالی توپ را به دنیلو سپرد که ضربه ی این بازیکن با فاصله به بیرون رفت. در دقیقه ی ۱۳ آرون رمزی از سد دو بازیکن بارسلونا گذشت و توپ را به کوارداردو سپرد. این بازیکن کلمبیایی توپ را به رونالدو رساند که وارد محوطه شد و با خطای آرائوخو متوقف شد. این مهاجم بلافاصله پشت ضربه ی پنالتی ایستاد و بدون اشتباه و در خلاف جهت حرکت دروازه بان توپ را به وسط دروازه فرستاد و گل اول را به ثمر رساند.

گلی زیبا توسط مک کنی

پیش افتادن رویکرد تیم میهمان را تغییر نداد و یووه به فشار آوردن، پاس کاری مطمئن و قرار دادن بارسلونا در زمین خود ادامه داد. آرون رمزی، کوادرادو و مک کنی حرکتی جادویی را ترتیب دادند که خط دفاعی میزبان پاسخی برای آن نداشت. بازیکن ولزی از سمت چپ وارد محوطه ی جریمه شد و توپ را به بازیکن آمریکایی در لبه ی محوطه ی جریمه رساند. او توپ را در بال کناری به کوادرادو رساند که ارسال سر ضرب او توسط ضربه ی والی از مک کنی به زیبایی وارد دروازه شد.

بارسا واکنش نشان داد اما یووه محکم ایستادگی کرد

تیم میهمان با ادامه ی بازی برای افزایش برتری خود موقعیت های بیشتری داشت اما با نزدیک شدن به پایان نیمه اول یووه باید فشار حریف را تحمل می کرد. جیانلوئیجی بوفون برای مهار ضربه ی مسی در چند صحنه واکنش نشان داد، از جمله ضربه ی دارای تغییر جهت از بیرون محوطه ی جریمه که این دروازه بان ۴۲ ساله توپ را به کرنر فرستاد. آلوارو موراتا نیز با ضربه ی سر روی ارسال دقیق الکس ساندرو به گلزنی نزدیک شد اما در حالی که یووه به دنبال گل سوم بود این توپ به بالای دروازه رفت. شاگردان آندره آ پیرلو با برتری ۲-۰ نیمه اول را به پایان رساندند، در حالی که می دانستند که تنها به یک گل بیشتر بدون دریافت گل برای صدر نشینی نیاز دارند.

باز هم رونالدو

رمزی نیز با ضربه ی پای چپ به سمت گوشه ی تیر دورتر دروازه با گلزنی فاصله ای نداشت اما این توپ پس از گذر از دروازه بان برگشت داده شد. یووه به راحتی به دلیل خطای هند از کلمنت لنگلت در دقیقه ۵۲ و پس از بررسی VAR یک پنالتی به دست آورد. رونالدو پشت ضربه ایستاد و توپ را به گل دوم خود تبدیل کرد.

واقعا کامل

در نیمه دوم بازی بدون توقف و با سرعت بالا ادامه داشت اما گل دیگری در کار نبود. با وجود این که تیم میزبان حمله می کرد و  ضربه سر آنتوان گریزمان به بیرون رفت. بارسایی ها فکر کردند که پنالتی به دست آورده اند اما کمک داور پرچم خود را به نشانه ی آفساید مهاجم فرانسوی بالا برد. لئوناردو بونوچی که گل چهارم را به ثمر رساند خوشحالی انجام داد اما این گل به درستی توسط VAR به دلیل آفساید در دقیقه ۷۵ مردود شد. بیانکونری نتیجه را به شکلی حرفه ای به دست آورد و جایگاه اول گروه G رقابت ها را به دست آورد. قرعه کشی مرحله ی شانزده تیم پایانی برای ۱۴ دسامبردر نیون برنامه ریزی شده است.

بارسلونا ۰-۳ یوونتوس

گلزنان: رونالدو ( پنالتی ) دقیقه ۱۳، مک کنی دقیقه ۲۱ ، رونالدو ( پنالتی ) دقیق ۵۲٫

بارسلونا

تراشتگن، دست، آرائوخو ( میگوئزا ۸۳ ) ، لنگلت ( امتیتی دقیقه ۵۵ ) ، جوردی آلبا ( جونیور دقیقه ۵۵ ) ، پیانیچ ، دی یانگ، پدری ( پویگ دقیقه ۶۶ )، مسی، تریانکو ( برایتویت دقیقه ۴۶ ) ، گریزمان.

نیمکت نشینان دیگر: نتو، پنا، آلنیا، بوسکتس، متئوس، کونراد، کوتینیو.

مربی: کومان.

یوونتوس

بوفون، دنیلو، دلیخت، بونوچی، الکس ساندرو، کوادرادو ( برناردسکی دقیقه ۸۵ )، مک کنی، آرتور ( بنتانکور دقیقه ۷۱ ) ، رمزی ( رابیو دقیقه ۷۱ )، موراتا ( دیبالا دقیقه ۸۵ )، رونالدو ( کیه زا دقیقه ۱+۹۰ ).

دیگرنیمکت نشینان: شزنی، پینسولیو، دراگوسین، فرابوتا، پورتانووا، کولوسفسکی، دا گراچا.

مربی: پیرلو

داور: استیلر ( آلمان )

کمک داوران: پیکل ( آلمان ) ، گیتلمن ( آلمان )

داور چهارم: گزابویوک ( هلند )

داوران VAR: دانکرت ( آلمان ) ، روده ( آلمان )

اخطاری ها : جوردی آلبا دقیقه ۲۷، رمزی دقیقه ۲۹ ، لنگلت دقیقه ۳۱، موراتا دقیقه ۵۳، امتیتی دقیقه ۶۰، دنیلو دقیقه ۶۹، جونیور دقیقه ۷۸٫