آمار بازی جنوا – یوونتوس

خبرنگار: سجاد عبداللهی

پنج آمار از بازی جنوا یووه

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – این آمار به شرح زیر می باشد.

بازی رو در رو

این ۱۰۷ مین بازی میان یووه و جنوا در سری آ خواهد بود. روسوبلو ۲۱ پیروزی به دست آورده و در مقابل بیانکونری ۶۴ بار به پیروزی رسیده، در حالی که ۲۱ بازی با نتیجه ی تساوی به پایان رسیده اند.

بازی های انجام شده در دسامبر

پس از دسامبر ۱۹۹۴ (آن بازی با گل های راوانلی و گالانته ۱-۱ مساوی شد) این اولین بار است که جنوا و یووه در دسامبر در سری آ با هم روبرو می شوند. در چهار بازی قبلی در ماه دسامبر میان این دو تیم، بیانکونری سه بار به پیروزی رسیده و یک بازی هم مساوی شده است.

در ماراسی

از فصل ۲۰۱۱/۲۰۱۲ تا بحال (آغاز دوران قهرمانی های یووه)، یوونتوس بیشترین باخت های خارج از خانه در سری آ را در استادیوم لوئیجی فراریس در جنوا داشته است (سه باخت در برابر جنوا و سه باخت در برابر سمپدوریا).

رسیدن به رکورد ۳۰ گل

کریستیانو رونالدو در سال ۲۰۲۰، ۲۹ گل در سری آ به ثمر رسانده است. برای نهمین بار در دوران فوتبال خود او می تواند در یک سال میلادی آمار ۳۰ گل در لیگ را به ثبت برساند. در سری آ، تنها سه بازیکن یوونتوس از این رکورد عبور کرده اند که آخرین آن ها عمر سیوری در سال ۱۹۶۱ بوده است.

CR100

بازی بعدی صدمین بازی کریستیانو رونالدو برای یوونتوس خواهد بود. در تاریخ یوونتوس، تنها دو بازیکن تعداد گل بیشتری نسبت به بازیکن پرتغالی (۷۷ گل) در ۱۰۰ بازی اول خود در تمامی رقابت ها برای یوونتوس به ثمر رسانده اند. عمر سیوری (۸۴ گل) و فلیچه بورل (۸۰ گل).