دبل کریستیانو رونالدو در نیمه دوم و گل پائولو دیبالا سبب برتری ۳-۱ یوونتوس برابر جنوا در استادیوم لوئیجی فراریس در یکشنبه شب شد.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – بعد از نیمه اول نا امید کننده، بیانکونری سرانجام قفل دروازه ی حریف را توسط لاجویا شکست و سپس با دو گل رونالدو از روی نقطه ی پنالتی تیم با کسب سه امتیاز به تورین باز می گردد.

نیمه اول بدون گل

می توانست شروعی عالی برای بیانکونری با گل دقیقه دوم رقم بخورد. ضربه ی آزاد به داخل محوطه ی جریمه فرستاده شد، بونوچی توپ را رو به عقب فرستاد و رابیو با ضربه دست خود دروازه را باز کرد. درنتیجه این گل  مردود شد و او کارت گرفت. پرین با دفع ضربه سر مک کنی با کف دست خود مانع باز شدن دروازه شد. ضربه ی بنتانکور به بیرون رفت. بیانکونری بازی را بیش از حریف در اطراف محوطه جریمه تیم مقابل در اختیار داشت اما نتوانست در ۴۵ دقیقه نخست به گل برسد.

دیبالا گل اول را به ثمر رساند

اولین موقعیت بازی پس از استراحت بین دو نیمه با ضربه ی رونالدو که صدمین بازی خود را با پیراهن یوونتوس تجربه می کرد، ایجاد شد. در نهایت در دقیقه ۵۷ با پاس مک کنی برای دیبالا که به سمت داخل حرکت کرد و توپ را با ضربه ی پای چپ وارد دروازه کرد، گل اول بازی به ثمر رسید. در صحنه ای دیگر رونالدو توپ را به کیه زا رساند و این بازیکن هم دروازه را باز کرد اما این گل به دلیل آفساید مردود شد.

استورارو گل تساوی را به ثمر رساند

جنوا تسلیم نمی شد و تنها ۵ دقیقه بعد در دقیقه ۶۲ توسط استورارو به گل تساوی دست یافت. پلگرینی توپ را به سمت تیر دوم ارسال کرد و توپ به خوبی روی پای استورارو نشست تا با ضربه ی والی زاویه دار دروازه را باز کند. تنها چند دقیقه بعد دیبالا با ضربه ی آکروباتیک گلزنی کرد که این گل به دلیل آفساید مردود شد. شزنی به خوبی برابر ضربه ی ناگهانی روولا ایستادگی کرد. پرین روی خط دروازه مانع گلزنی رونالدو از فاصله ی نزدیک شد.

رونالدو دو بار از روی نقطه پنالتی گلزنی کرد

کوادرادو در محوطه ی جریمه توسط روولا در دقیقه ۷۷ سرنگون شد و این سبب به دست آمدن پنالتی برای یوونتوس شد. رونالدو پشت ضربه ایستاد و بدون اشتباه با ضربه ای محکم به وسط دروازه موفق به گلزنی شد. پنالتی دوم در دقیقه ۸۷ با خطای پرین بر روی موراتا به نفع یووه اعلام شد. باز هم رونالدو پشت توپ ایستاد و توپ را به طاق دروازه زد تا نتیجه را قاطعانه کند.

جنوا (۴-۴-۲): پرین ، گلدانیگا، بانی، ماسیلو، پلگرینی، رادو وانوویچ، استورارو، روولا، لراجر، پیاتسا، اسکاماکا.

نیمکت نشینان جنوا: پالری، زیما، بهرامی، زایچ، گیگلیون، پاندو، دسترو، ملگونی، کاسو، شومورودو، دومبراوانو، سیبورا .

یوونتوس (۴-۴-۲): شزنی، دلیخت، بونوچی، الکس ساندرو، کوادرادو، مک کنی، رابیو (موراتا دقیقه ۶۷)، بنتانکور، کیه زا (کولوسفسکی دقیقه ۸۳)، رونالدو، دیبالا (برناردسکی دقیقه ۸۳).

نیمکت نشینان یووه: ایسرائل، بوفون، آرتور، رمزی، موراتا، دنیلو، برناردسکی، دا گراچا، دراگوسین، فرابوتا، پورتانووا، کولوسفسکی.